ATV Polska
A A A

Motocykliści i quadowcy dzieciom z domu dziecka pod choinkę - III edycja

Michał scigacz.pl 16.12.2008
To, że na polskich motocyklistach się nie zawiodę, gdy chodzi o pomoc dzieciakom wiedziałem od dawna. Sobotnia wyprawa przekonała mnie, że także quadowcy mają wielkie serca.

Już po raz kolejny udało nam się zorganizować wyprawę mikołajowo-gwiazdkową do domu dziecka przy ulicy Wałuszewskiej 48 na warszawskiej Białołęce. Także w tym roku moje obawy, co do naszej liczebności okazały się płonne. Nie zawiedli uczestnicy poprzednich edycji, a oprócz nich pojawiło się także wiele nowych twarzy. Bardzo pozytywną niespodzianką była duża liczba quadów, głównie z warszawskiej grupy u-Quad, którzy już od momentu pojawienia się na miejscu zbiórki zapewnili wszystkim zgromadzonym nie lada rozrywkę.


Temperatura była minimalnie, lecz jednak dodatnia, co w porównaniu z ubiegłorocznymi -3 tworzyło trochę bardziej komfortowe warunki jazdy. Na miejscu, już tradycyjnie, zaczęliśmy od przejażdżek z dzieciakami. Ten punkt programu reżyserowali sami wychowankowie, nie odpuszczając żadnemu motocykliście ani kierowcy quada. W odróżnieniu od roku poprzedniego tym razem wielkim powodzeniem cieszyła się „część offroadowa" gdzie quady i bardziej terenowe motocykle (oraz skutery jak np. wszędojezdna Yamaha Majesty) dostarczały najmłodszym niebywałych emocji. Wbrew sprzeciwom musieliśmy w pewnym momencie przejść do kolejnych punktów programu, które odbywały się już w środku.

Zaczęło się od rozdawania prezentów i tak naprawdę, ze względu na ich ilość, trwało to do końca spotkania. Obowiązek ten w większości przenieśliśmy na siostry zakonne, które obiecały rozdysponować wszystkie podarunki na setkę wychowanków. Każdy obecny mógł na własne oczy zobaczyć szczęśliwe maluchy biegające, skaczące, bawiące się balonami, modelami motocykli i innymi prezentami. W międzyczasie wszyscy zgromadzeni napili się gorącej herbaty i zjedli pyszne ciasto. Na koniec każdy z nas, w dowodzie wdzięczności, został obdarowany ręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi. Niektórzy mogą je nawet postawić lub powiesić obok tych, które otrzymali rok temu.

Atmosfera tak, jak i rok temu, pomimo niskiej temperatury była bardzo serdeczna. Wierzę, że po raz kolejny udało nam się sprawić przyjemność i rozjaśnić dni tym małym ludziom, dla których życie od samego początku okazało się trochę mniej szczęśliwe. Wierzymy także, że akcjami takimi jak ta zaszczepimy im miłość do motocykli oraz rozsądek w ich użytkowaniu.

Trudno wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do przekazania dzieciakom tego ciepła.

W imieniu swoim oraz całej redakcji dziękuję firmom oraz osobom prywatnym:

Yamaha Motor Polska , Suzuki Motor Poland , Honda Poland , BMW Polska , Redline, Knox, Fischer Trading Group Sp. z o.o. , Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o , u-Quad Warszawski (quadowcy podarowali wielki telewizor, konsole do gier i inne przedmioty), Piotrowi Gawłowi, Dariuszowi Rosikowi, Krzyśkowi Cholewińskiemu, Mariuszowi Wasikowskiemu, Piotrowi Janickiemu, Tomaszowi Jarosławskiemu oraz wszystkim obecnym i zaangażowanym.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia FILMU, który z pewnością przybliży Wam drodzy czytelnicy charakter tego spotkania.

Źródło [l=http://www.scigacz.pl/Motocyklisci,i,quadowcy,dzieciom,z,domu,dziecka,pod,choinke,III,edycja,7992.html] scigacz.pl [/l]

Przeczytaj co o mikołajkowej akcji piszą na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=15921] Forum ATV Polska [/l].