ATV Polska
A A A

NO LIMITS – CZYLI JAZDA W STYLU DOUGLAS

Artykuł sponsorowany 20.12.2007
Firma DWT – Douglas Wheels powstała w 1991 r. Firmę założył Douglas Henline, znany kierowca rajdowy oraz inżynier. W związku z szybkim rozwojem większości technologii używanych w sportach motorowych, Douglas i jego współpracownicy szybko dotarli do punktu, gdzie koła starego typu przestały nadawać się do dalszych udoskonaleń. Dało to impuls do wynalezienia zupełnie nowego typu felg.
Firma DWT (Douglas Wheels Technologies) znajduje się w miejscowości Vista, w Kalifornii i należy do największych i najszybciej rozwijających się producentów felg na świecie. Jej dorobek można w skrócie opisać jako 16 lat innowacji, prowadzenia na rynku producentów felg o przeznaczeniu sportowym, wygrywaniu najróżniejszych imprez sportowych.

DWT jest marką używaną przez światową czołówkę zawodników w takich kategoriach jak: ATV, Kart, Sand, oraz Race Car. Felgi DWT wielokrotnie potwierdziły swoją wielką wytrzymałość oraz niezawodność w ekstremalnych warunkach. DOUGLASY zdominowały takie wydarzenia sportowe jak rajdy Mistrzostw Świata (Baja, Pont de Vaux - zawodnicy jeżdżący na Douglasie zajęli miejsca w czołówce).


Felgi DWT sprostały także bardzo rygorystycznym wymaganiom, jakie niesie za sobą bicie REKORDU PRĘDKOŚCI GUINESSA na lądzie pojazdem typu ATV. Dokonała tego Natalie Wilmeth osiągając zawrotną, średnią prędkość przejazdu 154 mile na godzinę co w przeliczeniu daje 247 km/h!!! Po pobiciu rekordu, Natalie powiedziała, że swój sukces zawdzięcza w dużej mierze swojemu zespołowi mechaników oraz wytrzymałości sprzętu. Zwróciła uwagę, że najważniejszym elementem dającym poczucie bezpieczeństwa były felgi DOUGLASA i amortyzatory ELKA SUSPENSION!!!

Jakie plany ma Douglas Wheels Technologies? Douglas Henline mówi, że „Skupiając się na przyszłości chcemy aby klient był pewien, że robimy wszystko, aby nasze produkty były doskonalsze niż w dniu kiedy zaczynaliśmy. Stawiamy technologię na pierwszym miejscu, dlatego użyliśmy nawet jej w naszej nazwie, aby każdemu DWT (Douglas Wheels Technologies) kojarzyło się z najnowszą technologią i najwyższą jakością”.

Także producenci sportowych typów maszyn ATV zaufali marce DWT, wypuszczając na rynek niektóre modele zaopatrzone w DOUGLASY. Należą do nich Polaris czy Yamaha. Najnowszą, ekstremalnie sportową wersję Yamahy YFZ, z felgami DWT zaprezentowano na imprezie Triumph Motocross w południowej Kalifornii.

Z DOUGLASÓW są bardzo zadowoleni także kartingowcy. Przykładem jest załoga BRM, która w czerwcu wygrała dwukrotnie w Varennes, w 2 rundzie Mistrzostw Świata, używając najnowszych felg DWT – LV71. Natomiast Michelle Santolini zdobywając 50 punktów, wyszedł na prowadzenie z przewagą 11 punktów przed ostatnią rundą w Sarno we Włoszech. Jeden z członków zespołu powiedział wówczas: „Nowe felgi bardzo dobrze się sprawdziły, dając nam wysoką przyczepność i przedłużając życie opony”.
W Polsce marka DOUGLAS WHEELS TECHNOLOGIES stała się bardzo popularna.

Na rynku została wypromowana przez czołówkę polskich zawodników w motocrossie, cross-country i enduro. Jeszcze w ubiegłym roku ceny DOUGLASA w Polsce były zaporowe dla większości użytkowników. W chwili, gdy QUADY ŚREM zostały generalnym dystrybutorem marki DWT w naszym kraju, ceny uległy radykalnej obniżce. Przekrój oferty znajdziecie w [l=http://www.atvpolska.pl/?s=sklep]Sklepie ATV Polska[/l].

Felgi DOUGLAS narodziły się z wielkiej pasji i doświadczenia kierowcy, którego marzeniem było połączenie stylu i doskonałych parametrów technicznych.

Małgorzata Dworczak
Bartosz Strugała
Dariusz Gulczyński

Quady Śrem
Sikorskiego 81
63-100 Śrem
Tel. (0 61) 283 56 57
[l=http://www.sklepatv.com.pl ]www.sklepatv.com.pl [/l]
[mail=sales@quady.srem.com.pl]sales@quady.srem.com.pl[/mail]