ATV Polska
A A A

O Stowarzyszeniu

Biuro ATV POLSKA 30.06.2012

Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców – ATV Polska powstało w 2001 roku z inicjatywy Rafała Sonika, byłego prezesa Stowarzyszenia Czterokołowców oraz grupy miłośników sportu ATV. Spotkanie założycielskie odbyło się 24 czerwca w Sochaczewie i uczestniczyło w nim 36 osób. Obecnie funkcję prezesa pełni Dorota Lechowicz-Gustab.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich posiadaczy i miłośników czterokołowców. Od czerwca 2002 roku jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego i wraz z nim tworzy regulaminy, przepisy i wdraża zasady rozgrywania zawodów czterokołowców oraz zabezpiecza ich stosowanie przez organizatorów zawodów. Dzięki temu, po raz pierwszy w historii tego sportu w Polsce, można uznać rajdy enduro i inne zawody za przystosowane do startu czterokołowców! We współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz organizatorami wszelkich imprez na terenie całego kraju i w Europie Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców przyczynia się do dalszego wzrostu atrakcyjności tej dziedziny sportu.

Z inicjatywy ATV Polska i pod patronatem PZM , od 2003 roku do kalendarza imprez sportowych już na stałe wpisały się:

- Mistrzostwa Polski w Rajdach Enduro Quadów w klasie 2K. Puchar PZM w klasach 2K i 4K

- Mistrzostwa Polski w Motocrossie Quadów klasa Open, Puchar PZM/ATV Polska w Motocrossie Quadów w klasa Open i Młodzik

- Puchar PZM/ATV Polska w Supermoto Quadów klasa Open i Młodzik

- Puchar PZM Cross Country Quadów kalsa Open i Młodzik

- Stowarzyszenie obejmuje patronat nad uczestnictwem polskich drużyn w najsłynniejszym wyścigu ATV na świecie, w dwunastogodzinnych zawodach w Pont de Vaux, we Francji.

ATV Polska jest również współorganizatorem i promotorem licznych imprez przeprawowych, turystycznych, pikników i zlotów. Jest to bowiem naszym zdaniem najprzyjemniejszy i najbardziej uniwersalny sposób poruszania się w każdym terenie i o każdej porze roku. W listopadzie 2001 roku byliśmy organizatorami I Ogólnopolskiego Zlotu Czterokołowców, na którym udało nam się zgromadzić 104 quady! Był to rekord ilości miłośników tego sportu wraz z ich ukochanymi pojazdami zebranych w jednym miejscu.

Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska służy również obszernym serwisem informacyjnym. Poprzez bezpłatną gazetkę internetową staramy się powiadamiać wszystkich członków Stowarzyszenia o wszelkiego rodzaju aktywności związanej z quadami – imprezach, zawodach, rajdach, spotkaniach, piknikach, rozsyłamy regulaminy imprez wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na ich temat.

Udostępniamy informacje na temat możliwości zakupu sprzętu, części, serwisu itd. Mamy stały kontakt z dealerami i importerami sprzętu ATV. Wciąż poszerzamy kontakty w kraju i za granicą - w Niemczech, Holandii, Anglii, a nawet w USA z firmami tuningowymi, klubami i organizatorami zawodów. Służymy konsultacjami i poradami technicznymi oraz radą i pomocą we wszystkim co wiąże się z quadami.

Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska służy również obszernym i fachowym serwisem informacyjnym. Strona internetowa www.atvpolska.pl jest największym portalem internetowym poświęconym tematyce atv w Polsce. Prezentujemy tu między innymi relacje z imprez i rajdów, testy i opisy quadów i akcesoriów, wyniki zawodów,galerię zdjęć. Wszyscy sympatycy – zarówno amatorzy jak i doświadczeni użytkownicy quadów- mogą wymienić się na Forum dyskusyjnym ATV Polska swoimi doświadczeniami w zakresie użytkowania sprzętu, serwisu, tuningu itp. Na naszych stronach znajdują się - na bieżąco aktualizowane – informacje dotyczące terminów imprez, targów, wypraw. Nasza giełda to największy zbór ofert kupna i sprzedaży quadów i akcesoriów do nich.

Zapraszamy do zostania członkiem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska.

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');