ATV Polska
A A A

Opolska Gala Żużla na lodzie 25 stycznia 2014

opole.gazeta.pl 16.01.2014
Dziesiąta charytatywna Gala Żużla na Lodzie, która odbędzie się na Toropolu 25 stycznia, będzie miała - jak przystało na jubileusz - szczególną oprawę. Na naszym lodowisku pojawić się mają prawdziwe gwiazdy, m.in. polscy uczestnicy Rajdu Dakar 2014, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Sonik czy Jakub Przygoński.
- Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, np. kontuzja czy wypadek na trasie rajdu, mamy zapewnienie dakarowców, że przyjadą do Opola - zaznacza organizator gali Andrzej Hawryluk.

Specjalnie ze względu na nich przesunięto zresztą termin imprezy, bo pierwotnie miała się ona odbyć 18 stycznia, a ostatecznie będzie tydzień później. Czy dakarowcy będą jeździć na lodzie, tego Hawryluk zdradzić nie chce. - Na razie to tajemnica, chcemy, aby była to niespodzianka dla widzów - odpowiada tajemniczo.

Uczestnicy Dakaru to oczywiście tylko jedna z wielu zaplanowanych atrakcji. Główną częścią imprezy będą jak zwykle zawody żużlowe, które zostaną rozegrane w zupełnie nowej formule turnieju par. Lista startowa nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać ciekawej rywalizacji, bowiem do Opola przyjechać ma kadra polskich żużlowców. - Tak się złożyło, że na ten dzień zaplanowano początek zgrupowania reprezentacji i postanowili oni rozpocząć je właśnie u nas - dodaje Hawryluk. Jak zwykle na lodzie będzie można zobaczyć w akcji także m.in. crossowców, endurowców, quadowców, kartingowców i kierowców rajdowych. Nowością będzie z kolei kilka imprez towarzyszących, m.in. koncert na parkingu przed NCPP. Bilety na galę kosztować będą podobnie jak dotychczas 30 zł, ich przedsprzedaż rozpocznie się po Nowym Roku.

Ponieważ impreza ma charakter charytatywny, nie może zabraknąć oczywiście również aukcji pamiątek podarowanych przez uczestników. Warto wziąć ze sobą portfel, bo okazja do kupna gadżetu (póki co wiadomo, że będą to rzeczy sportowe), należącego np. do Adama Małysza, nie zdarza się często.

Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane jak zwykle na pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci. W dziewięciu dotychczasowym edycjach udało się wesprzeć 15 dzieciaków i żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze. W tym roku głównymi bohaterami gali będą Julia Bonk, Zuzia Macheta i Mikołaj Kowalów, a także Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie i Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Przypomnijmy, że roczna Julia, córeczka brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu, urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu. Sześcioletnia Zuzia z Gogolina cierpi z kolei na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę - pęcherzykowe oddzielanie się naskórka. A również sześcioletni Mikołaj z Opola urodził się m.in. z poważną wadą mózgu, ma porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę.

Źródło http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,15 ... z2qXU7NZjN

Więcej informacji o wydarzeniu https://www.facebook.com/events/610427639024946/
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');