ATV Polska
A A A

Ostatnia runa quadowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country

Marta Bubak ATV Polska 06.10.2009
[tab][b]W miniony weekend w Romanówce koło Siemiatycz odbyła się Ostatnia Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Zawodników w weekend przywitało słońce, chociaż temperatura nie pozwalała na zdjęcie ciepłego ubrania. Swój start na tych zawodach zapowiedziała cała quadowa czołówka. Nie zabrakło: Romka i Łukasza Eliasza (obaj ATV Polska), Grzegorza Brzozowskiego (GAMK), Jacka Stelmaszyka (GAMK), Łukasza Łaskawca (ATV Polska), Adama Kwietnia (NKM Siemiatycze), jak również przedstawicieli najmłodszej klasy: Wiktora Lewandowskiego (ATV Polska), Jana Przybyła (ATV Cross Piła) i rodzynka wśród quadowców Zuzanny Ścibior (ATV Polska).[/b]

[tab]W sobotę, już od wczesnych godzin porannych odbywały się odbiory techniczne pojazdów. Organizator, jakim był w tym wypadku Klub Motorowy Quercus sprawnie przechodził do poszczególnych punktów harmonogramu zawodów, a przewodził temu Pan Marian Dąbrowski. Całe zawody nadzorował sędzia zawodów – Marian Ciążkowski z PZM. Wszyscy pasjonaci sportów quadowych wiedzą, że zawody u Romana Umiastowskiego należą do jednych z najlepszych. Klimat jest niepowtarzalny, a otaczający krajobraz uspokaja nerwowe odruchy... Tor był dobrze przygotowany, co z pewnością przyczyniło się do uczciwej rywalizacji wśród zawodników.

[tab]Quady są reprezentowane w tej dyscyplinie aż przez pięć klas. W najmłodszej klasie „Młodzik” Pucharu Polski – wystartowało w sumie ośmiu zawodników. Najlepiej z nich pojechał Wiktor Lewandowski (ATV Polska), który również drugiego dnia zawodów daleko odjechał od reszty zawodników. Zaraz za nim na „pudle” znalazła się jedyna jak na razie w tej dyscyplinie dziewczyna Zuzanna Ścibior z ATV Polska, która pierwszego dnia przyjechała, jako trzecia, a drugiego w niesamowitej walce wywalczyła drugą lokatę. Na trzecim miejscu w tym wyścigu stanął Jan Przybył (ATV Cross Piła). Bardzo cieszy rosnąca frekwencja i poziom w tej klasie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze liczniejsza! W rezultacie [b]Puchar Polski w klasie „Młodzik” wygrał Aleksander Pietrzak (ATV Polska)[/b], któremu szczęście w ostatniej rundzie nie sprzyjało i z powodu awarii quada nie był w stanie wywalczyć dobrego wyniku. [b]Drugie miejsce[/b] w klasyfikacji generalnej zajął coraz lepiej jeżdżący [b]Wiktor Lewandowski (również, ATV Polska)[/b], a na [b]trzecim miejscu[/b] uplasował się [b]Dawid Sierżant z Motoklubu Oborniki[/b], który pomimo kontuzji przyjechał na zawody, żeby bronić miejsca.

[tab]Wyścigi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski dla zawodników starszych są połączone w jednym biegu. Spowodowało to, że na starcie stanęło w sumie 32 quadowców. W Mistrzostwach Polski 2K zawody wygrał Jacek Stelmaszyk (GAMK), na drugim miejscu dojechał Marek Pająk (ATV Polska), a trzeci faworyt i prowadzący w klasyfikacji generalnej Grzegorz Brzozowski (GAMK), który z powodu awarii skrzyni biegów na metę pierwszego dnia dojechał, jako drugi, a drugiego dnia czwarty, oszczędzając sprzęt przed ostatnią rundą Mistrzostw Polski w Motocrossie Quadów, która odbędzie się 11.10.2009 w Olsztynie. W rezultacie tracąc dobrą lokatę w tych zawodach utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i jest tegorocznym Mistrzem Polski w Cross Country Quadów w klasie 2K. Łukasz Eliasz, który jest Wicemistrzem Polski w Cross Country Quadów z powodu awarii quada pierwszego i drugiego dnia dojechał na czwartym miejscu.

[tab]W Mistrzostwach Polski 4K bez niespodzianek królował Roman Eliasz, który wygrał w swojej klasie, tym samym utwierdzając wszystkich w przekonaniu, że tegoroczny tytuł Mistrza Polski w Cross Country Quadów należy mu się w 100%. Drugi na pudle stanął Mariusz Kręgiel (ATV Polska), a trzeci Robert Giedronowicz (ATV Polska).

[tab]Zaciętą walkę można było zaobserwować w Pucharze Polski w klasie 2 K, gdzie Adam Kwiecień walczył o punkty w klasyfikacji generalnej z Janem Grzegorzkiem (FMX Sławków). Efektem było pierwsze miejsce Adama na podium. Drugi na pudło wszedł Jan Grzegorzek (FMK Sławków), a trzeci Łukasz Łaskawiec (ATV Polska), – który pomimo kontuzji, której nabawił się pierwszego dnia zawodów wystartował drugiego dnia. W rezultacie Łukasz jest zdobywcą tegorocznego Pucharu Polski w Cross Country.

[tab]W klasie 4K Pucharu Polski wygrał Artur Brzozowski (ATV Polska) i jest to jego drugi start w tym sezonie. Drugi na pudle stanął Wojciech Sobociński (ATV Wyszków), a trzeci Tadeusz Wiśniewski (ATV Polska). Puchar Polski w tej klasie zdobył Kamil Wiśniewski (ATV Polska), drugi wspomniany już Tadeusz Wiśniewski (ATV Polska), a trzeci w klasyfikacji generalnej jest Henryk Cieślak (AMROL Team Lipnica).
M.B.

Zobacz galerię