ATV Polska
A A A

Polacy na Quad Baja 2008

Biuro ATV POLSKA 12.03.2008
W dniach [b]14-16 marca[/b] we włoskiej miejscowości [b]Pordenone[/b] odbędzie sie [b]pierwsza runda Mistrzostw Europy Quad Baja 2008.[/b] Walkę w obronie tytułu zapowiada [b]Radek Sawicz[/b] reprezentujący barwy [b]Progress RS Team[/b] dosiadający quada Yamaha YFZ 450. W tym roku dołączą do niego zawodnicy ATV Polska startujący w barwach [b]Amro Team: Klaudiusz Jr. Rostowski[/b] w klasie Q4 na quadzie Yamaha YFZ 450 oraz [b]Klaudiusz Rostowski[/b] w klasie QU na Bombardierze Outlander.

[i]„Będę starał się jechać równo i bez przygód, z doświadczenia wiem, że taka taktyka najlepiej sprawdza się w rajdach długodystansowych. Niestety nie dotarła jeszcze do Polski zakupiona w USA nowa Yamaha przygotowana przez tamtejszych specjalistów. Stary sprzęt przeszedł gruntowny remont i mam nadzieję że sprosta trudom rajdu.”[/i] - tak o przygotowaniach opowiadał Radek.

Tegoroczna edycja [b]Italian Baja[/b] zapowiada sie bardzo ciekawie. Na liście zgłoszeń widnieje rekordowa liczba zgłoszeń - [b]48 „quadowców”[/b] pochodzących z Włoch, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier czy odległej Portugalii. Swój udział zapowiedzieli min. Czech [b]Josef Machacek[/b] (czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Quadów w Rajdzie Dakar) czy Niemiec [b]Jurgen Mohr[/b] (zdobywca Pucharu Europy Quadów 2006). Trasa rajdu o długości ponad 700 kilometrów będzie przebiegała w podobnym terenie do zeszłorocznej edycji, jednak organizatorzy wytyczyli odcinki specjalne o zupełnie innej konfiguracji.

[i]„Teoretycznie w tym roku powinno być łatwiej ze względu na znajomość specyfiki mistrzostw, ale konkurencja mocno się zbroi i powiększa, jak będzie czas pokaże. Bardzo cieszy mnie fakt iż nie sam będę reprezentował Polskę. Na udział w Italian Baja zdecydowali sie zawodnicy z Bydgoszczy Klaudiusz Rostowski (Bombardier 800) oraz jego syn Klaudiusz Jr. (Yamaha YFZ) Trzymam za nich kciuki i mam nadzieje że przypadną im do gustu rajdy typu baja.”[/i] dodaje Radek.

Ponadto „ czterokołowcami z karoserią” w rajdzie wystartują: Łukasz Komornicki i Rafał Marton (SMG Buggy) oraz Piotr Beaupre i Jacek Lisicki (Bowler Wildcat).
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');