ATV Polska
A A A

Polski Dakkar 2009

Biuro ATV POLSKA 29.04.2009
Klub [b]Mx-Koszalin, BullRacing i Extreme Sports Channel[/b] zapraszają widzów i zawodników na tegoroczną edycje imprezy znanej jako Polski Dakkar.

[b]W tym roku składają się na nią:[/b]
[b]1 maja 2009[/b] - III/IV runda Pucharu Polski w Cross Country
[b]1 maja 2009[/b] - Puchar Mielna w CC
[b]2 maja 2009[/b] - III runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w CC.

Impreza odbywa się na plaży nad Kanałem Jamneńskim pomiędzy dwiema nadmorskimi miejscowościami - Łazami i Mielnem. W zawodach wystartuje paruset zawodników na motorach i quadach, w tym także spora liczba gości z zagranicy – Niemiec, Danii, Szwecji.

1 maja w Pucharze Polski będą uczestniczyć zawodnicy licencjonowani oraz amatorzy chcący zdać egzamin na licencje, a w Pucharze Mielna zawodnicy licencjonowani startujący regularnie w Mistrzostwach Polski w CC i w związku z tym nie mogący wystartować w Pucharze.

2 maja w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w CC ścigać się będą zarówno zawodnicy z licencją, jak i amatorzy - motocross i quad.

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Polskim Dakkarze - są to zawody w Cross Country, gdzie [b]zawodnicy ścigają się po 8 kilometrowej pętli piaszczystego i krętego toru prowadzącego przez poprzecinaną szykanami plażę i zróżnicowany teren położonego za wydmami dawnego poligonu wojskowego.[/b] Poza niezliczoną ilością zakrętów na zawodników czekać będą muldy na plaży, przejazd przez wydmy i krótki odcinek betonowego przejazdu przez stary bunkier.


Zawodnicy ruszają wspólnie ze startu zatrzymanego i w czasie około 1,5 godziny kilka lub kilkanaście razy pokonują trasę wyścigu.
W zawodach, w osobnych biegach, uczestniczą zawodnicy w pełnym przekroju wiekowym i o różnym zaawansowaniu, od amatorów, chcących pierwszy raz spróbować swoich sił, po czołówkę Mistrzostw Polski w motocrossie, enduro, czy cross country.

[b]Polski Dakkar to pierwsza i jedyna taka impreza w Polsce. Ambicją naszą jest dorównać Le Touquet - legendarnej juz imprezie odbywającej się na plażach południowej Francji[/b]. Stąd w tym roku będzie można ścigać się z zawodnikami także z poza kraju.

Zmagania zawodników relacjonowane będą przez telewizje (patronat [b]Extreme Sports Channel; TVP Info, TvMax, TVN Turbo[/b]), radio, portale internetowe (patronat [b]Ścigacz.pl[/b]), gazety lokalne (magazyn [b]Prestiż, Głos Koszaliński, Nasze Miasto[/b]) i motocyklowe (Wiadomości Motocyklowe, Quadzik.pl).

Materiał filmowy z zawodów będzie można obejrzeć w programie [b]Shakalaka na Extreme Sports Channel[/b], a jego dłuższą wersję także otrzymać po zawodach na płycie, którą będzie można zamówić na stronie klubu.

Więcej informacji w [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=imprezy&type=details&id=590]Kalendarzu imprez[/l] oraz na stronie [l=www.mx-koszalin.pl]organizatora[/l].
Zapraszamy również do dyskusji na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=18311]Forum ATV Polska.[/l]
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');