ATV Polska
A A A

Prezydent odznaczył dwóch zawodników Poland National Team

Informacja prasowa 19.12.2013
Rafał Marton - doskonały pilot rajdowy i Rafal Sonik – zdobywca trzeciego miejsca w Rajdzie Dakar oraz Pucharu Świata FIM, zawodnik ATV Polska, zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Srebrne Krzyże za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu, zawodnicy Poland National Team odebrali w poniedziałkowe popołudnie w Pałacu Prezydenckim.

Aktu dekoracji Rafała Martona i Rafała Sonika, w imieniu Prezydenta RP dokonał doradca Jan Lityński. W gronie wyróżnionych, obok naszych dwóch reprezentantów na Dakar 2014, znaleźli się również inne, ważne postacie naszego motorsportu. Złotymi Krzyżami zasługi zostali uhonorowani Maciej Wróbel, Tadeusz Błażusiak i Marek Kopczyński. Srebrne Krzyże zawisły na piersiach Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana, Andrzeja Borowczyka, Arkadiusza Sąsary i Michała Szustera.

Warto również podkreślić, że w Poland National Team jest więcej kierowców, którzy otrzymali w przeszłości odznaczenia państwowe. Złote Krzyże Zasługi otrzymali już w poprzednich latach Krzysztof Hołowczyc, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i oczywiście Adam Małysz. Brązowy Krzyż Zasługi w 2010 roku otrzymał także Jakub Przygoński. Więcej na stronie [l=http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,1285,odznaczenia-za-zaslugi-dla-rozwoju-sportu.html]www.prezydent.pl[/l]
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');