ATV Polska
A A A

Przeprawowy PUCHAR POLSKI ATV PZM 2013! I Runda już z najbliższy weekend!

Informacja prasowa 01.04.2013
Miłośnicy quadowego off-roadu będą mieli okazję spotkać się w trzech różnych lokalizacjach i odmiennych terenowo miejscach.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Pierwsi mają do wyboru rywalizację w klasie ATV Sport Extreme (aby zostać do niej zakwalifikowanym, trzeba już mieć na koncie starty w podobnych zawodach) lub ATV Sport Adventure (otwarta dla wszystkich chętnych i oferująca nieco łatwiejszą trasę niż Extreme). Terenowi laicy czy raczej „adepci” zaproszeni są do startu pod opieką przewodnika w klasie ATV Travel Open, która ma charakter turystyczno-szkoleniowy. Przewidziana została również klasa UTV, o ile zbierze się minimalna ilość chętnych załóg. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje.

W klasach Sport rajd zostanie zorganizowany na zasadzie jazdy NON STOP. Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli ponad 20 godzin czasu na pokonanie trasy i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika. Na trasie nie zabraknie również odcinków otaśmowanych, obserwowanych przez sędziów. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która ma również służyć integracji środowiska quadowców.

Runda pierwsza odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w bieszczadzkim Natura Park w Stężnicy. Dyrektorem Pucharu jest Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska, Dorota Lechowicz-Gustab. Sędzią głównym jest guru polskich quadowców – Jacek „Mr. Quad” Bujański. Za wytyczenie tras odpowiedzialny jest Marek Wróbel, a o zdrowie uczestników dbać będzie ekipa medyczna Off-Road Rescue Team.

Ustanowienie przez PZMot Przeprawowego Pucharu Polski PZM/ATV z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska spotkało się z szerokim zainteresowaniem nie tylko środowiska quadowców, ale również sponsorów i organizacji rządowych. Partnerem Tytularnym Pucharu została firma Dragon Winch, a Sponsorem Głównym – polski oddział Yamaha Motor Polska. Honorowy Patronat objęły Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej o I Rundzie Przeprawowego Pucharu Polski na
[l=http://atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=55236&p=761592#p761592]Forum ATV Polska.[/l]

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');