ATV Polska
A A A

Quad is the best! IV runda Pucharu PZM Supermoto Suwałki 2006

13.06.2006
Wyższość quadów nad motocyklami dla wielu bywa oczywista, dla innych pozostaje dyskusyjna. Wyniki zawodów, które 11 czerwca odbyły się w Suwałkach, dały nowy argument tym, którzy są zwolennikami czterokołowców. Najlepsze czasy podczas IV rundy Pucharu Polskiego Związku Motorowego w Supermoto uzyskiwał Paweł Sobczyk startujący Yamahą YFZ 450, która była szybsza nawet od najlepszych jednośladów.

Zawodnik Motorrad Yamaha Racing Team w tym roku wielokrotnie już udowadniał swą wysoką formę, wygrywając nie tylko wszystkie zawody supermoto w kraju, ale i pokonując zagranicznych rywali w I rundzie Mistrzostw Europy. Nie inaczej było w Suwałkach, gdzie – mimo ostrego przeziębienia – bezproblemowo zwyciężył w obu biegach. Reszta zawodników skupiła się na walce o drugą lokatę.
W I wyścigu, tuż po starcie, za Sobczykiem znalazł się Adam Zińczuk. Zawodnik klubu Quercus kołem swego KTM-a uderzył jednak w przeszkodę, co skończyło się dalekim lotem i groźnie wyglądającym koziołkowaniem. Na szczęście nic mu się nie stało, ale szansa na dobrą lokatę przepadła. Ostatecznie drugie miejsce w I wyścigu zajął Marcin Grochowski (Yamaha), a tuż za nim uplasował się Tomasz Przybylski (Yamaha).
Kolejny bieg stał pod znakiem emocjonującego pojedynku o II miejsce, które stoczyli Grzegorz Brzozowski (KTM) oraz Marcin Grochowski. Zacięta walka trwała między nimi niemal przez cały wyścig – Grochowski nieustannie atakował, podczas gdy Brzozowski starał się utrzymać swą przewagę. Doświadczenie wzięło górę nad młodością i drugie miejsce w wyścigu zajął Brzozowski.
- Tor w Suwałkach bardzo mi się podoba – mówił na mecie Paweł Sobczyk. – Cechuje go duża różnorodność: są szybkie odcinki proste, ciekawe zakręty, wymagająca sporych umiejętności „hopka”. Ma również wadę – jest o 2 metry za wąski i quady mają utrudnione zadanie podczas wyprzedzania. Zawody jednak bardzo mi się podobały. Organizator stanął na wysokości zadania, dopisała pogoda i przybyło wielu kibiców.
Dla Pawła Sobczyka start w Suwałkach był ostatnim sprawdzianem przed kolejną rundą Mistrzostw Europy, która już w najbliższy weekend odbędzie się we Francji. Pozostałych zawodników na kolejnej rundzie Pucharu Polskiego Związku Motorowego w Supermoto Quadów ujrzymy zaś 9 lipca w Toruniu.
fot. Dariusz Borowicz / fotosport.pl
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');