ATV Polska
A A A

Quad KTM-a w roku 2006

Arek Kwiecień 16.09.2005
Jak informuje czasopismo „ATV Magazine”, z końcem sierpnia firma KTM potwierdziła swoje plany skonstruowania quada sportowego, który na rynku zadebiutuje w roku 2006.
Czterokołowiec powstanie przy współpracy inżynierów z firm KTM i Polaris. Pojazd będzie wyposażony w podwozie zaprojektowane przez Polarisa, a w roli jego jednostki napędowej wystąpi oczywiście silnik KTM-a.


Winfried Kerschhaggl, dyrektor sprzedaży KTM-a, potwierdził, iż przed nowym quadem postawiono duże wymagania. Nie będzie to zwykły pojazd rekreacyjny - jego zadaniem ma być uczestnictwo w zawodach sportowych, na których ma stanowić konkurencję dla najlepszych czterokołowców na świecie. „To ma być pojazd fabrycznie przygotowany do sportowej walki” – mówił Kerschhaggl. „Zamierzamy najpierw opracować model przystosowany do warunków amerykańskich, a następnie stworzyć jego wersję europejską”.
Na pytanie dziennikarzy, dlaczego KTM postanowił zaangażować się w sport ATV, Winfried Kerschhaggl wymienił kilka powodów. Jego zdaniem europejski rynek ATV obecnie rozwija się znaczne szybciej rynek motocykli, a w Stanach Zjednoczonych zainteresowanie quadami już przewyższyło popyt na tradycyjne jednoślady. Najszybciej rozwijającym się segmentem wg Kerschhaggl są zaś quady sportowe. A ponieważ KTM znany jest ze swych doskonałych silników produkowanych z myślą o sporcie, kierownictwu firmy nie pozostało nic innego, jak zlecić swym inżynierom przygotowanie projektu sportowego czterokołowca.
W chwili obecnej wszelkie szczegóły są oczywiście pilnie strzeżone. Dziennikarzom przedstawiono jedynie rysunki pojazdu, które prezentujemy obok.
Arek Kwiecień (źródło: „ATV Magazine”)
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');