ATV Polska
A A A

Quadowcy pomagają chorej Oliwii

ATV Polska 11.06.2009
Oliwia Krzyśków urodziła się 25.03.2008 roku z brakiem kości promieniowych w obu rączkach, kilka godzin po porodzie wystąpiły u niej wybroczyny na całym ciele, lekarze po wielu badaniach w tym badaniach genetycznych stwierdzili u niej Anemię Fanconiego, która wiąże się z koniecznością przeszczepu szpiku kostnego aby dziewczynka mogła żyć, choroba ta nie leczona powoduje śmierć dziecka.
Dziewczynka jest pod opieką Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu gdzie czeka na dawce do przeszczepu szpiku.
Dziewczynka jest co rusz poddawana różnego rodzaju zabiegom, oraz często jest jej robiona transfuzja krwi, w w przyszłości czeka ją szereg operacji obu rączek.
Wszystkie te zabiegi i operacjie są strasznie drogie i dlatego też w dniu 30.05.2009 w żarskich Kunicach odbył się festyn na którym to zbierano pieniążki na rzecz chorej Oliwii.Squad K.W.I.S.A. po wcześniejszym ustaleniu z organizatorami zaproponował także swoją pomoc w tym jakże zaszczytnym celu. Dlatego też o godzinie 11.30 tego dnia pojawiliśmy się w squadzie CASHANDCASH, MATIJA, HONDA I SINIAK na boisku szkolnym gimnazjum nr 4 w Kunicach. Pogoda tego dnia jednak nie pomagała Oliwii - niebo płakało a ludzi było jak na lekarstwo, dlatego też podjęliśmy ekspresową decyzję że to my wyjedziemy do ludzi. Wzięliśmy puszkę i ruszyliśmy na ulice miasteczka, zaczepialiśmy ludzi na ulicy, w ich domach, w sklepach nawet zatrzymywaliśmy samochody i ku naszemu zdziwieniu prawie wszyscy wyciągali do nas rękę i wrzucali coś do puszki, w zamian zapraszaliśmy wszystkich na festyn na ciepłą kiełbaskę i grochówkę oraz na możliwość przejażdżki na quadach. Po godzinnej rundzie wróciliśmy do szkoły gdzie na boisku czekało już na nas duża gromadka dzieciaków chcących polatać z nami na quadach. Zasady były proste - w zamian za wrzucenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy do puszki, oferowaliśmy krótką przejażdżkę. Jeździliśmy tak ok 3 godzin, uśmiech tych wszystkich dzieci pomimo padającego deszczu mówiły same za siebie, były one po prostu przeszczęśliwe, a i dodatkowo każdy cosik tam dorzucał dla Oliwii. Zorganizowaliśmy także przeciąganie liny gdzie po jednej stronie stanęły dzieciaki a po drugiej G700 - wygrały dzieciaki!!
Na koniec dodam jeszcze tyle, że satysfakcja przy takiej czynnej pomocy jest wielka i na długo pozostaje w pamięci.Chciałbym podziękować raz jeszcze moim kolegom MATIJI, HONDZIE, i SINIAKOWI bez których to, nie byłaby możliwa taka akcja. Na koniec po podliczeniu okazało się iż w naszej puszce było trzykrotnie więcej pieniędzy niż w pozostałych puszkach co dało nam jeszcze większy powód do dumy.
Oczywiście nie obyło się bez interwencji policji (komuś przeszkadzała nasz obecność) - wszyscy mieli kaski, quady zarejestrowane i ubezpieczone - a po rozmowie w jakim celu tu jesteśmy dostaliśmy zezwolenie, że możemy jeździć ile tylko chcemy :uśmiech:

Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc poniżej zamieszczamy dane i nr kont instytucji, które pomagają Oliwii:

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Bank Pekao S.A. I/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
koniecznie z dopiskiem : darowizna na leczenie i rehabilitację Oliwia Krzyśków (5898)

lub konto osobiste
DOMINET BANK S.A.
Placówka nr 352
68-200 żary
ul. Rynek 35
49 1690 0013 3352 0029 1341 0001

można również przeznaczyć 1% podatku w tym celu należy dokonać wpłat na :

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
Łomiańska 5
01-685 Warszawa oraz nr KRS: 0000037904, koniecznie z dopiskiem : darowizna na leczenie i rehabilitację Oliwia
Krzyśków (5898).

Cashandcash