ATV Polska
A A A

QUADOWCY W CZĘSTOCHOWIE USTANOWILI REKORD W ILOŚCI ZGROMADZONYCH POJAZDÓW! 228 SZTUK W JEDNYM MIEJSCU!

www.wczestochowie.pl 29.06.2011
Opadł kurz, opadły też emocje. Nadszedł więc czas na podsumowanie pierwszego w Polsce Rekordowego Weekendu Quadowego. Miłośnicy czterokołowców nie tylko ustanowili rekord Polski - 228 quadów w jednym miejscu - ale także udowodnili, że potrafią jeździć bezpiecznie i nie stwarzać zagrożenia na drodze.

10. rocznicy istnienia Polskiego Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska nie można było sobie lepiej wyobrazić. Pod murami jasnogórskiego klasztoru zameldowały się setki miłośników quadów. Efektowny pokaz jazdy na quadach, nabożeństwo na Jasnej Górze, przejazd ulicami Częstochowy do Biskupic i zawody na pustyni siedleckiej - to wszystko odbyło się bez żadnych incydentów. - W czasie przejazdu ulicami Częstochowy nie zanotowaliśmy żadnych zdarzeń, które utrudniłyby ruch na drodze - potwierdza podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.


Zygmunt Sieradzki, sołtys Siedlca w gminie Mstów, wtóruje. - Nie dotarły do mnie żadne skargi mieszkańców na quadowców. Wygląda na to, że wszystko było w porządku - mówi. - Mam tylko jedną uwagę. Jeśli już quadowcy przejeżdżają ulicami naszej wsi, to powinni jeździć trochę wolniej i nie robić tyle hałasu...
Również Włodzimierz Kozik, sołtys Siedlca w gminie Janów, nie ma zastrzeżeń do quadowców.
W podobnym tonie wypowiada się Tomasz Kucharski, wójt Olsztyna. - Jak do tej pory nikt nie skarżył się na quadowców, choć warkot silników dało się słyszeć.
Organizatorzy zlotu są wdzięczni Częstochowie i sąsiednim gminom za ciepłe przyjęcie quadowców. - Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy pozytywnie przyjęci przez Częstochowę i sąsiednie gminy - mówi Dorota Lechowicz-Gustab, organizatorka Rekordowego Weekendu Quadowego. - Chcieliśmy pokazać, że quady odgrywają bardzo ważną rolę w naszym społeczeństwie. Służą m.in. ratowaniu ludzi. Szkoda tylko, że wciąż są problemy z rejestracją quadów i nadal jest za mało miejsc, quadowcy mogliby legalnie jeździć. A przecież w Polsce jest wiele nieużytków, które można by przeznaczyć na tory off-roadowe.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała Gazeta Internetowa www.wCzęstochowie.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane były relacje, fotorelacje i filmy ze zlotu quadowców. Linki do tych materiałów [l=http://www.wczestochowie.pl/kategoria/wiadomosci/quadowcy-pokazali-klase]KLIK[/l].

Organizator: Dorota Lechowicz-Gustab ATV Polska

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na stronie ATV Polska:
galeria zdjęć Agnieszki i Maćka Klimek [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=507] KLIK [/l]
oraz galeria zdjęć galeria Przemka Kapalskiego [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=506] KLIK [/l]

Zapraszamy również do czytania relacji ze Zlotu, oglądania pozostałych zdjęć oraz filmów na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=42335] Forum ATV Polska [/l].