ATV Polska
A A A

Quadowcy wspierają V Piknik Jurajski dla dzieci niepełnosprawnych

Tomasz Gwardecki 07.10.2008
W dniu 5 października 2008 r. w Sokolich Górach (gmina Olsztyn) odbył się już po raz piąty Rodzinny Piknik Jurajski zorganizowany przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 5 z Częstochowy oraz Niezależny Klub "Biegusy" i Dziecięcy Klub Sportowy "Bieguski".

Uczestnikami imprezy były niepełnosprawne dzieci i młodzież oraz ich rodzice z:
- Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie,
- Ośrodka Wychowawczego im. Św. Jana de La Salle w Częstochowie
- Domu Góry Karmel "Betel" z Janowa.

V Rodzinny Piknik Jurajski przebiegał w atmosferze zmagań sportowych z wielkimi częstochowskimi zawodnikami. Prezesi Stowarzyszenia "CKM Włókniarz Częstochowa wraz z zawodnikami wozili motocyklami uczestników Pikniku. Zawodnicy "AZS Częstochowa" rozgrywali mecz piłki siatkowej. Policjanci z Częstochowskiej Prewencji Komendy Miejskiej umożliwili dzieciom konną przejażdżkę policyjnym patrolem konnym. Mogły one podziwiać umiejętności szkolonych psów policyjnych. Niesamowitą radość sprawiła wszystkim jazda na quadach, którymi chętnie wozili quadowcy zrzeszeni wokół Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska.


Uczestnicy Pikniku wzięli udział w rodzinnym biegu na dystansach: 50, 200 i 400 m wraz z Niezależnym Klubem "Biegusy".
Dodatkowymi atrakcjami sportowo - rekreacyjnymi były:
- przeciąganie liny (sportowcy kontra wychowankowie i rodzice),
- wyścig na wózkach
- wyścig rowerowy,
- bieg slalomowy najmłodszych,
- rzut piłeczką do celu,
- piłka koszykowa
- zabawa w Dwa Ognie
- tor przeszkód
- wyścig w workach
- rodzinny konkurs plastyczny
- poszukiwania Zaginionego Skarbu

Dzięki życzliwości sponsorów, każdy uczestnik Pikniku miał zapewniony gorący posiłek - kiełbaski z grilla i ogniska, gorące i zimne napoje, ciasta a także tradycyjny chleb ze swojskim smalcem i kiszonym ogórkiem. Nie zabrakło też dobrego humoru, słońca, wspólnych zabaw i piosenki biesiadnej przy ognisku. Wszyscy uczestnicy Pikniku, a było ich ponad 200 osób zapewnili, że w przyszłym roku na pewno ich nie zabraknie.

Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=13947] forum ATV Polska [/l]