ATV Polska
A A A

Quady na Jurze 2004

JotM 24.03.2004
Artykuł na temat imprezy przeprawowo-turystycznej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, który został opublikowany w "Gazecie Myszkowskiej".

Bardzo udany przebieg miał pierwszy na Jurze Zlot Czterokołowców. Choć uprawianie tego sportu nie należy do tanich (nowy Quad to wydatek 40-50 tys. zł, używany minimum 20 tys. zł) w okolicach Myszkowa jest co najmniej 7 takich pojazdów, przynajmniej 3 w Koziegłowach. Miłośnicy czterokołowców z całej Polski za bazę wybrali sobie tym razem Hotel Kinga w Żarkach Letnisko. Nieprzypadkowo- właściciel Jarosław Witas, jest jednym z miłośników tego sportu.
- Przez zloty, imprezy sprawnościowe i rajdy przeprawowe chcemy jednoczyć miłośników czterokołowców, zwiększać umiejętności i kulturę uprawniania tego sportu – mówi J. Witas.
Czterokołowce podczas weekendu można było spotkać w Podlesicach i na Pustyni Siedleckiej. Zwłaszcza pustynia przypadła zlotowiczom do gustu. O tym, jak łatwo załapać bakcyla do tego sportu, przekonaliśmy się, gdy tylko na kilka minut użyczono nam potężnych czterokołowców.
Informacji o czterokołowcach i Polskim Stowarzyszeniu Czterokołowców szukaj na [l=www.atvpolska.pl]www.atvpolska.pl[/l]