ATV Polska
A A A

Quady u "Louisa" - wystawa zdjęć

Arek Kwiecień 05.01.2004
Do 17 stycznia 2004 potrwa otwarta w krakowskim Klubie U Louisa (Rynek Gł. 13) wystawa „Pasja”, na której eksponowane są m.in. zdjęcia zawodników jadących na quadach autorstwa znanego wszystkim odwiedzającym naszą stronę Jarka Wiśniewskiego.

Wystawa „Pasja” inauguruje działalność galerii w Klubie U Louisa, który w grudniu 2003 reaktywował swoją działalność po trwającym przez osiem miesięcy remoncie. – Miejsce to jest otwarte dla ludzi z pasją – mówi Jarosław Maj, właściciel klubu. – Zapraszamy do nas ludzi, którzy dużo wymagają od życia, ale i sami nie są bezczynni, biorąc czynny udział w kreowaniu rzeczywistości.
Na pokazie „Pasji” oprócz quadów można m.in. zobaczyć podwodne zdjęcia z Egiptu, przemierzających Saharę motocyklistów i trenującego na pustyni Jarka Kazberuka przed jego występem w rajdzie „Dakar”. Wystawa dedykowana jest Tomaszowi Szczepockiemu, który zginął w wypadku motocyklowym 2 sierpnia 2003, jego pasji i afirmacji życia.
Zdjęcia zostały przygotowane przez jego znajomych i przyjaciół, a także osoby należące oraz współpracujące z Klubem Podróżnika działającym przy Klubie "U Louisa". Jarek Wiśniewski zaprezentował aż 200 swoich fotografii, z których wybrane zostały dwie. – Na zdjęciach chciałem pokazać nie sport czy maszyny, ale ludzi zakochanych w tym, co robią – mówi Jarosław Maj. – Ważne było dla mnie, aby oglądający wystawę zobaczyli żywego człowieka na pędzącej maszynie, jego twarz i oczy pokazujące ogromne zaangażowanie i emocje.
Klub „U Louisa” sprawować będzie podwójną funkcję, stanowiąc miejsce spotkań dla podróżników i ludzi „ z pasją” oraz kontynuując swoją dotychczasową działalność klubu muzycznego. Prawdopodobnie już na wiosnę w klubowej galerii otwarta zostanie wystawa w całości poświęcona quadom, o czym z pewnością natychmiast poinformujemy.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');