ATV Polska
A A A

Radek Sawicz dziesiąty na Quad show

Michał Sikora 26.12.2007
Podczas rozgrywanego 13 grudnia, w trakcie Memoriału Bettegi, Quad Show Radek Sawicz zajął ostatecznie 10 miejsce. W imprezie uczestniczyło 16 zawodników reprezentujących różne dyscypliny w których startują quady min.: rajdy baja, supermoto, motocross. Jedynym obcokrajowcem w doborowej włoskiej stawce był Radek reprezentujący Progress RS Team, zaproszony na imprezę dzięki zdobyciu tytułu Mistrza Europy Quad Baja 2007.


Tor przygotowany na Shell Arena miał niewiele ponad 1 km długości i w większości składał się z asfaltu. W takiej sytuacji uprzywilejowani byli zawodnicy na co dzień startujący w zawodach supermoto. Trzeba pamiętać że Radek nigdy nie startował w tego typu imprezach. Wynik mógłby być trochę lepszy aczkolwiek w stawce zawodników startujących w rajdach Quad Baja Radek dojechał na 3 miejscu – powiedział Michał Sikora – koordynator zespołu Progress RS Team.
Generalnie impreza miała bardzo ciekawy charakter. Niestety organizator nie przewidział możliwości treningu co uniemożliwiło skuteczne zapoznanie sie z trasą. W pierwszym wyścigu popełniłem wiele błędów m.in. „przestrzeliłem” kilka zakrętów oraz obróciłem się na nawrocie. W drugim biegu pojechałem znacznie lepiej, wyprzedziłem nawet startującego dziesięć sekund przede mną zawodnika, oraz poprawiłem czas okrążenia o ponad 1,5 sekundy. Jednak słaby czas pierwszego wyścigu zaważył na końcowym rezultacie. Ciekawostką jest fakt że kręciliśmy bardzo zbliżone czasy do samochodów rajdowych Super 2000 czy grupy N – powiedział Radek.
Zawody wygrał Davide Sette na Hondzie Trx 450 osiągając średnią prędkość okrążenia ok 73 km/h.

Zobacz galerię