ATV Polska
A A A

Rafał Sonik - Biznesmen z pasją, zaprasza na spotkanie

Biuro ATV POLSKA 22.11.2010
Rafał Sonik - Biznesmen z pasją, zaprasza na spotkanie - 09.12. na UE w Krakowie o godzinie 17:00
[b]Liczba miejsc ograniczona![/b]
Podczas spotkania oprócz omawiania tematów związanych z biznesem, zostanie zaprezentowany kilkunastominutowy film z Dakaru. Dla uczestników przewidziana jest indywidualna pamiątka.

[l=https://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dFB1MDFnVy1kTjRJUXBXdDRNMGRhb3c6MQ#gid=0]Formularz Zapisów[/l]

Rafał Sonik, 44-latek z Krakowa, o własnej firmie marzył od dziecka. Ukończył prestiżowe krakowskie liceum – Nowodworek, studiował Handel Zagraniczny na ówczesnej Akademii Ekonomicznej. Zarabiać zaczął jako 16-latek, handlując sprzętem sportowym. Własną firmę, dom handlowy „Elefant”, założył na II roku studiów. Otworzył, pierwszego w Krakowie, McDonalda na ulicy Floriańskiej, potem kolejne w Zakopanem i Bielsku Białej. W 2000 r. w firmach przez niego kontrolowanych, z jego udziałem lub jego własnych, pracowało ponad 3 tysiące osób. Poukładany, pedantyczny, rzeczowy i bardzo wymagający. Obecnie skupia się na budowie i zarządzaniu wielko-powierzchniowymi centrami handlowymi (Gemini Jasna Park w Tarnowie i Gemini Park w Bielsku-Białej), działa m.in. w branżach: IT, farmaceutycznej, księgarskiej, developerskiej.

Uważa, że pieniądze są środkiem a nie celem i należy się nimi dzielić. Od lat wspiera m.in. Stowarzyszenie „U Siemachy”, które pomaga dzieciom pozbawionym szans w rozwoju edukacyjnym i społecznym. Ukoronowaniem współpracy z ks. Augustyńskim (dyrektorem generalnym Stowarzyszenia), jest nowo otwarty Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego w Tarnowie, do którego w pierwszym tygodniu działalności zapisało się ponad 1200 dzieci i młodzieży.

Na co dzień łączy ekstremalnie napięty harmonogram biznesmena, prowadzącego kilkanaście firm, z równie ekstremalnymi pasjami, jak latanie samolotami czy jeżdżenie na motocyklach. Największą jednak pasją stały się czterokołowce. Miłość do quadów sformalizował w 2001, inicjując powstanie Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców - ATV Polska, którego jest Prezesem. Od początku kariery zawodniczej odnosi spektakularne sukcesy. Jest sześciokrotnym Mistrzem Polski w Enduro i Moto-Crossie, jako pierwszy Polak, w ponad XXX letniej historii Rajdu Dakar, stanął na trzecim miejscu podium w 2009 roku, by obecnie ukoronować swoje osiągnięcia wygrywając Puchar Świata FIM w Cross-Country Quadów. Jak każdy sportowiec odnosił liczne kontuzje, jedna z nich, w maju 2006 roku, mogła go kosztować utratę prawej ręki. Wyznając zasadę „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”, po kilku operacjach, wielomiesięcznej rehabilitacji i z 28 śrubami w ręce, wsiadł na quada i udowodnił, że w pełni zasługuje na swój przydomek – SuperSonik.

Najlepiej odpoczywa w Zakopanem i na Kasprowym, który od najmłodszych lat był i pozostał dla niego miejscem kultowym. Rafał Sonik jest twórcą strony www.naszkasprowy.pl. Organizuje spotkania „Ludzi Kasprowego Wierchu” na Hali Kondratowej. Na pamiątkę kupił kilkukilometrowy kawałek starej liny kolejowej i zorganizował pożegnanie Babci Kolejki, gdy podjęto decyzje o jej wymianie na nową . Z jego inicjatywy na Kasprowym Wierchu odprawione są coroczne msze święte.

Podczas spotkania oprócz omawiania tematów związanych z biznesem, zostanie zaprezentowany kilkunastominutowy film z Dakaru. Dla uczestników przewidziana jest indywidualna pamiątka.