ATV Polska
A A A

Rafał Sonik zawodnik ORLEN TEAM gościem specjalnym w Sejmie RP

Biuro ATV POLSKA 09.12.2010
[b]„Sięgnijcie po medal, podejmijcie wezwanie”[/b] – tymi słowami zdobywca Pucharu Świata Rafał Sonik zachęcał młodzież zgromadzoną w Sejmie do pójścia w jego ślady. Wczoraj w ramach konferencji "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród młodzieży" jednym z gości specjalnych był quadowiec startujący w rajdzie Dakar w barwach Orlen Team. Wydarzenie to było swoistym precedensem w historii sejmu RP. Po raz pierwszy w historii sportów motorowych pojazd na czterech kołach stanął w Sali Kolumnowej.

[l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=485]Galeria Zdjęć[/l]

Konferencja z udziałem Rafała Sonika poświęcona była projektowi mającemu na celu krzewienie pozytywnych postaw sportowych przeciwdziałających patologiom wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Program istnieje od trzech lat i objętym nim jest kilkadziesiąt tysięcy uczniów.
W konferencji wzięli udział uczniowie objęci projektem, parlamentarzyści i przedstawiciele rządu, a także sportowcy, m.in. zdobywca Pucharu Świata w rajdach terenowych Rafał Sonik.
„Podejmijcie wyzwanie, sięgnijcie po medal. Jestem takim samym facetem, jak każdy z was. Kiedy Krzysztof Hołowczyc mówił w trakcie Rajdu Dakar: [i]„Pamiętajcie, że jedziemy dla Was, dla Polaków, dla kibiców”. Kiedy każdego dnia na trasie przychodzą wielkie rozterki, stresy, przypominam sobie te słowa. Bez względu na to czy jestem na bezdrożach Argentyny, czy na najsuchszej pustyni na świecie, jaką jest Atakama myślę tym, że w Polsce czekają na mnie nie tylko rodzina i przyjaciele, ale wszyscy kibice i sympatycy, którzy trzymają za mnie, za nas kciuki. Życzę Wam, abyście mogli kiedyś pomyśleć, o tych wszystkich ludziach, kibicach, którzy będą za Was trzymać kciuki. Tego Wam z całego serca życzę. Pamiętajcie – sięgnijcie po medal.”[/i] – powiedział Sonik
Rafał Sonik podzielił się swoimi doświadczeniami sportowymi ze zgromadzonymi dookoła niego młodymi ludźmi, którzy w swoim codziennym życiu zmagają się nie tyko z problemami, ale z patologią, która ich otacza. Potrzebują oni pozytywnych wzorców takich jak sportowcy, którym się udało osiągnąć wyznaczone cele i sięgnąć po najwyższe trofea. Przykład Rafała pokazuję, ze marzenia mogą się spełniać. Wystarczy tylko chcieć sięgnąć po nie.


', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');