ATV Polska
A A A

Rajd Dakar 2011 odbędzie się w Argentynie i Chile

www.dakar.com 23.03.2010
ASO – organizator [b]Rajdu Dakar[/b] wystosowało dzisiaj oficjalny komunikat, z którego wynika że 33 edycja najtrudniejszego rajdu offroadowego na świecie [b]po raz 3 zawita do ameryki południowej.[/b]


„Po dwóch edycjach Rajdu w Ameryce Południowej, organizatorzy Dakaru z przyjemnością informują, że najważniejszy rajd offroadowy odbędzie się tam ponownie w 2011 roku. 
Doskonałe stosunki dwóch krajów, istotne walory w kategoriach sportowych, jak również niesamowicie pozytywny odbiór wśród widzów w styczniu tego roku, spowodowały że ASO postanowiło zaproponować na trzecią edycję tego wydarzenia Argentynę i Chile. Rajd odbędzie się między 1 a 16 stycznia.Enrique Meyer, argentyński minister ds. Turystyki mówi: „móc znowu liczyć na Dakar jest spełnieniem marzeń dla Argentyny. Przez ostatnie dwa lata, oprócz aspektu sportowego, mamy przekaz na cały świat (ponad 190 krajów) naszych krajobrazów i ludzi. Jesteśmy bardzo dumni że rajd ponownie do nas zawita i będziemy bardzo ciężko pracowali, by tak się stało".

Ponadto, nowy minister sportu w Chile, Ruiz Tagle, wyjaśnia: "To jest zaszczyt dla Chile zostać współgospodarzem Dakaru 2011. Jesteśmy przekonani, że ten prawdziwy międzynarodowy festiwal sportowy jest doskonałym sposobem na pokazanie unikalnych miejsc naszego kraju reszcie świata. Chcielibyśmy podkreślić znaczenie tego wydarzenia w czasie, kiedy nasz kraj ponosi konsekwencje niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Dakar pomoże nam spojrzeć w przyszłość i pokazać, że Chile jest w stanie pokonać tego typu nieszczęścia". 

W najbliższych latach organizatorzy rajdu prowadzą dalsze prace nad kilkoma projektami, w szczególności nad możliwością powrotu na kontynent afrykański.”

Wszystkim zainteresowanym polecamy komentarz Rafał Sonika:

[l=http://www.atvfunsquad.pl/foto_artykuly/abudhabi/sonik_o_dakarze_2011.mp3]Komentarz Rafała Sonika[/l]