ATV Polska
A A A

Rajd Faraonów - Rafał Sonik triumfuje na ostatnim etapie. Puchar Świata zdobyty!

Biuro ATV POLSKA 09.10.2010
[b]Puchar Świata w quadach pierwszy raz w historii przechodzi w ręce Polaka.

Dzisiejszy ostatni etap Rajdu Faraonów i całorocznego cyklu Mistrzostw Świata - Pucharu Świata należał do Rafała Sonika.
Dojechał na metę jako pierwszy wyprzedzając swojego rywala Marcos Patronelli o całe 11 minut.

W klasyfikacji generalnej znalazł się finalnie na drugim miejscu.

Więcej na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=33&sid=72f9618ace71d6234867842f3dcf216b&t=35156]Forum ATV Polska[/l][/b] [b]oraz na[/b] [l=http://www.atvpolska.eu/mistrzostwa_quadow/]Blogu Rafała Sonika[/l].[/b]

[i]8.10.2010[/i]
Etap piąty - kolejny złamany amortyzator - jeden i drugi, kolejne kapcie....
Ewidentnie nie ma szczęścia w tym rajdzie nasz quadowiec Rafał Sonik. Po raz drugi pękł amortyzator w tylnym kole, kolejne złapane kapcie. Dzisiaj do grona nieszczęść dołączył wypadek spowodowany... ponownie pękniętym amortyzatorem skrętu.

[i]7.10.2010[/i]
Etap czwarty - Rafał Sonik drugi - zła passa sprzętowa powróciła

Na metę dzisiejszego, czwartego już etapu Rajdu Faraonów Rafał Sonik dojechał na drugim miejscu za Marcosem Patronellim. Był to etap niestety po raz kolejny obfitujący w problemy sprzętowe. Trzykrotnie naprawiał kapcie w tylnych kołach, czego rezultatem była kolejna stukilometrowa jazda do punktu serwisowego na kapciach. W drugiej części dzisiejszego odcinka specjalnego, na ostatnich 200 kilometrach w quadzie Rafała złamała się część tylnego amortyzatora.

[i]6.10.2010[/i]
Etap trzeci - Rafał Sonik drugi – nadrabia straty
Dzisiejszy etap był, jako pierwszy od początku rajdu szczęśliwy dla polskiego quadowcy. Dojechał na metę na drugiej pozycji wśród quadów i na 21 w klasyfikacji łącznej z motocyklami. Biorąc pod uwagę bardzo wysoki i wyrównany poziom 13 edycji Rajdu Faraonów jest to bardzo dobra lokata.

[i]5.10.2010[/i]
Etap drugi – mimo trwającej złej passy, Rafał Sonik bardzo zadowolony
Piasek, wiatr i ..kolejne problemy sprzętowe. Tym razem prozaiczne, związane z oponami. W wyniku niepowodzeń Rafał Sonik dojechał na metę dzisiejszego etapu na 4 miejscu, ale jak sam powiedział był to nie lada wyczyn. Mimo tego jest zadowolony, kolejny test sprzętu na Dakar ma już za sobą.

[i]4.10.2010[/i]
Etap pierwszy - problemy techniczne Rafała Sonika– "Jutro będzie lepiej"
Pierwszy etap pustynnego Rajdu Faraonów w Egipcie rozpoczął się niefortunnie dla quadowca Rafała Sonika. W połowie etapu zaskoczyły go problemy sprzętowe, które zaowocowały prawie godzinną strata. Mimo tego na mecie Rafał zameldował się na wysokim 6 miejscu wśród quadów.

[i]30.09.2010[/i]
Już 4 października, w poniedziałek rozpoczyna się XIII z kolei Rajd Faraonów - Rally Pharaons w Egipcie. Ostatnia w tym sezonie eliminacja Mistrzostw Świata – Pucharu Świata FIM w rajdach długodystansowych. Na liście zgłoszeniowej rajdu obok Rafała Sonika, który zwycięstwo i puchar ma już zapewnione, znajdą się najlepsi quadowcy świata, w tym kilku dakarowców. Jest to ostatni rajd cross-country w tym sezonie, który można traktować jako trening przed Dakarem 2011.Tegoroczny rajd Faraonów zapowiada się ekscytująco – przynajmniej w kategorii quadów. Swoją obecność i start oprócz Rafała Sonika potwierdzili: Dimitri Pavlov, zajmujący w klasyfikacji FIM drugie miejsce, tuż za Rafałem, oraz Marcos Patronelli – triumfator Rajdu Dakar 2010. Na starcie stanie w sumie rekordowa liczba - aż 142 załóg z czego 76 motocyklistów w dwóch klasach „open” i „45”, oraz 11 quadowców.
Kierowcy rozpoczną wyzwanie z trasą rajdu w poniedziałek - 4 października poprzedzonych odbiorami techniczni dzień wcześniej. Przed nim sześć etapów, ktrych trasa wiedzie przez piękną egipską pustynię, począwszy od jednego z cudów świata -piramid w Gizie, aż do wspaniałego Porto Marina Resort w El Alamein na mecie rajdu. W tym roku trasa liczy 2547 kilometrów, z czego 2175 km to odcinki specjalne.
W tym roku Pharaons Rally ma rekord uczestnictwa wśród motocyklistów i quadowców, ponad dziewięćdziesiąt, co potwierdza atrakcyjność Pharaons Rally pośród innych konkurencyjnych rajdów w kalendarzu FIM.
Wśród jedenastu zgłoszonych quadów w stawce będzie zwycięzca Dakaru, Argentyńczyk Marcos Patronelli. Nie będzie miał łatwego rajdu w starciu z liderem mistrzostw świata, Rafałem Sonikiem i jego współrywalem w cyklu pucharowym, rosyjskim zawodnikie, Dmitri Pawłowem. Jedyną kobietą w wyścigu będzie włosko-francuska quadowczyni Camelia Liparoti, gotowa do przyjęcia tytułu zwycięzcy w klasie kobiet po raz drugi w swojej karierze.
Dla Rafała Sonika zbliżający się start znaczy bardzo wiele. Jest ukoronowaniem całego, tegorocznego cyklu Mistrzost Świata-Pucharu Świata FIM i zakończenie zwycięstwem punktowym. W klasyfikacji Rafał ma na chwilę obecną 90 punktów, będący tuż za nim Pavlov 57. Tak więc wygrana i start w Egipcie jest dla Rafała potwierdzeniem klasy mistrzostwiekiej, ponieważ puchar ma już zapewniony
[i]„W Egipcie pojadę po raz pierwszy, ale bardzo się cieszę. Szczególnie ucieszyłem się po otrzymaniu informacji, że jednym z moich rywali będzie Marcos Patronelli. Będzie to nie tylko świetna okazja do ścigania się, ale i miłe spotkanie przed Dakarem. Będę jechał spokojnie, tak aby – co najważniejsze bezpiecznie dojechać do mety. Najważniejsze będzie bezpieczeństwo, gdyż do startu w Dakarze pozostało kilkanaście tygodni. Rozważnie i wedle mojej mantry: Meta durniu."[/i] - powiedział Rafał Sonik.
[i]"Najbardziej liczy się trening przed Dakarem i zdobycie doświadczenia. Ale dla mnie ta rund osobiście będzie szczególna. Udało mi się przejechać cały cykl pucharu świata i zdobyć dla Polski pierwszy w historii Puchar Świata na czterech kołach. Bardzo się z tego cieszę, ale będę się mógł cieszyć z wami wszystkimi jak puchar będzie w moich dłoniach."[/i]

Zapraszamy do obejrzenia [l=http://www.atvpolska.eu/mistrzostwa_quadow/rafal-sonik-galerie-fim-2010/]Galerii Zdjęć z Egiptu[/l] na blogu Rafała Sonika.

Na relacje z rajdu zapraszamy na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=35156]Forum ATV Polska[/l].


', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');