ATV Polska
A A A

Rajdowa karuzela - sezon sportowy ATV 2005

Arek Kwiecień "Giełda Samochodowa" 06.03.2005
W tegorocznym sezonie zawodnicy ścigający się na quadach nie będą mieli powodów, by narzekać na nudę i brak zajęć. Od wiosny do jesieni, niemal w każdy weekend planowane są zawody dla czterokołowców.

W tym roku odbędzie się cykl siedmiu rajdów enduro (I eliminacja: 2-3 kwietnia, Więcbork), których celem będzie wyłonienie Mistrza Polski w klasie 2K (quadów z napędem na jedną oś) oraz zdobywców Pucharu PZM w klasach 2K i 4K (quadów z napędem na dwa i cztery koła). Rajdy enduro trwają dwa dni, w czasie których odbywają się dwie rundy zawodów. Na każdej z nich kierowcy pokonują kilkudziesięciokilometrową trasę oraz walczą o sekundy na próbach czasowych o profilu: motocrossowym i cross-country.
Mistrzowski tytuł oraz Puchar PZM/ATV Polska będzie stawką pięciu imprez motocrossowych (I eliminacja: 24 kwietnia, Lidzbark Warmiński). W motocrossie zawodnicy toczą bezpośrednią walkę na zamkniętym torze, którego charakter (hopki i ostre wiraże) sprawia, iż zawody te są najbardziej emocjonujące spośród wszystkich imprez ATV. W roku 2005 nowością w tej dyscyplinie jest możliwość startu młodzików, którzy ukończyli dziesiąty rok życia.
Zawody supermoto, na których kierowcy ścigają się na płaskich torach o utwardzonej nawierzchni (konkurując pod względem osiąganych wyników z 400-konnymi rajdówkami rallycrossowymi), w tym sezonie odbędą się pięciokrotnie w ramach Pucharu PZM/ATV Polska (I eliminacja: 1 maja, Bemowo). Status konkurencji pucharowej w roku 2005 otrzymały również zawody w cross-country, spośród których do Pucharu PZM zaliczone będą trzy imprezy (I eliminacja: 12-13 marca, Oborniki Wlkp.).
Więcej informacji i szczegółowy kalendarz imprez można znaleźć na stronach Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');