ATV Polska
A A A

Relacja z II Pikniku Miłośników Quadów i Motocykli i Zawodów Cross-country w Prabutach, 4.11.2007

12.11.2007
Podobnie jak I edycja Pikniku, która odbyła się 30 września 2007 roku, tak i druga miała za zadanie integrację quadowej braci z okolic Mazowsza. Chcieliśmy poznać ludzi i zapoczątkować cykl spotkań połączonych z zawodami cross-country. Zaprosiliśmy także motocyklistów. Tym razem zaskoczył nas fakt, że na imprezy przybywa ich więcej niż quadów. Cóż począć - w następnym sezonie może będzie lepiej.


Wyznaczony w starych wyrobiskach piaskowni tor, z elementami leśnych ścieżek i fragmentem na płaskiej polanie, okazał się nie lada wyzwaniem dla zawodników. Nie wszyscy poradzili sobie w 30-to minutowym biegu i zjechali z trasy przed końcem biegu.
T ogromne wyrazy uznania należą się najmłodszym zawodnikom, którzy dzielnie walczyli z piaskowymi koleinami. Dużym wyzwaniem był odcinek w "kraterze" - głębokim piaskowym dole. Wytyczona tam trasa - stromy zjazd i podjazd skutecznie pozbawiły zawodników sił, stąd biegi dla quadów zostały skrócone do 20 min, a odcinek w kraterze został wykluczony. Sam doświadczyłem, jak zmęczenie daje mi w kość już w czwartym okrążeniu. Dodatkowo w pierwszym biegu wjechałem na metę dokładnie jedną minutę przed końcem i ostatnie okrążenie jechałem już resztkami sił.
Trasę uznano za wymagającą ale po zakończeniu wszyscy byli zadowoleni. Byli też tacy, którzy chcieli więcej...

Zakończenie i wyniki

Imprezę zakończyliśmy poczęstunkiem w ludowym stylu: kiełbaski, wiejski chleb na zakwasie, smalec, kiszone ogórki ... Szkoda tylko, że dzień taki krótki, bo zaraz po podsumowaniu wyników, rozdaniu pucharów i dyplomów, zawodnicy zbierali się szybko do domu. Pogoda też nie sprzyjała, zaczął padać deszcz. Za rok na pewno będzie lepiej!

Wyniki zawodów:

quady:
1 miejsce - Piotr Anuszkiewicz Yamaha
2 miejsce - Przemysław Mikołajczyk Lucky Star
3 miejsce - Kamil Wiśniewski Yamaha

motocykle:
1 miejsce - Maciej Strzeżek Yamaha
2 miejsce - Adam Kwiecień KTM
3 miejsce - Zbigniew Konopiński Yamaha

pozdrawiam i zapraszam na tor do Prabut

MX
Przemysław Mikołajczyk
tel. 512993013
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');