ATV Polska
A A A

Relacja z MP i PP w Motocrossie Quadów w Gdańsku

Biuro ATV POLSKA 01.09.2009
[b]W ostatnią niedzielę na torze w Gdańsku odbyła się IV Runda Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Puchar Młodzik Quad Cup by Yamaha[/b]. Bardzo gorący dzień zmusił zawodników i organizatora do dużego wysiłku. Zawodnicy nie tylko walczyli z przeciwnikami, ale również z upałem. Organizator natomiast miał dużo pracy z nawadnianiem trasy. Jego wysiłek się jednak opłacił, ponieważ zawody zakończyły się bez żadnego wypadku.[b]Do zawodów zgłosiło się 56 zawodników, a ostatecznie wystartowało 44[/b]. W klasie Młodzik zacięta rywalizacja była pomiędzy [b]Janem Przybyłem z klubu ATV Cross Piła[/b] a [b]Patrykiem Siekajem z GAMK-u, który jednocześnie reprezentuje barwy Univerpal Racing Team[/b]. Zawody te wygrał [b]Patryk Siekaj[/b] ponieważ uzyskał lepszy wynik w drugim wyścigu. Dobra jazda w tych zawodach dała Patrykowi prowadzenie. Patryk jest na dobrej drodze do zdobycia Pucharu Yamahy w tym sezonie.

[b]W Pucharze Polski wystartowało 24 zawodników.[/b] Bardzo dobrze pojechał w obu wyścigach [b]Wojciech Smoleń z GAMK-u[/b] wygrywając dwa wyścigi z dużą przewagą nad pozostałymi rywalami. Po tych zawodach Wojtek z dalszej pozycji przesunął się na 6 miejsce. [b]W dalszym ciągu na prowadzeniu są bracia Kacper Rafał Kamiński z ATV Polska[/b].

Niestety do wyścigów o [b]Mistrzostwo Polski[/b] przystąpiło tylko 9 zawodników. Pomimo to zawodnicy stworzyli ciekawe widowisko dla czterotysięcznej widowni. [b]Zwyciężył Mateusz Wojciechowski z Człuchowa przed Piotrem Majkowskim i Grzegorzem Brzozowskim, obaj z Gdańskiego Auto Moto Klubu[/b]. Dzięki tej wygranej Mateusz Wojciechowski aktualnie zajmuje drugą pozycję , a na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Grzegorz Brzozowski z GAMK-u.

[b]We wszystkich klasach brak pewniaków do tytułów i wszystko rozstrzygnie się na ostatniej rundzie która odbędzie się na torze w Olsztynie.[/b]
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');