ATV Polska
A A A

Relacja z quadowego XVII finału WOŚP ze stowarzyszeniem ATV Kielce

Krz. 12.01.2009
Już po raz drugi członkowie [b]Kieleckiego Stowarzyszenia Quadów[/b] czynnie uczestniczyli w finale [b]Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy[/b] w Kielcach. Ubiegłoroczna licytacja wyprawy quadem z ekipą [b]ATV Kielce[/b] wzbogaciła konto Orkiestry o niemal 2.000 zł. Pomysłem na tegoroczny finał była, oprócz drobniejszych aukcji, licytacja dziecięcego quada o poj. 110 cm3 ufundowanego przez członków kieleckiego stowarzyszenia.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ale po kolei....


Wczesnym popołudniem kawalkada niemal 50 quadów ruszyła ulicami Kielc na pierwszą ze scen finału [b]WOŚP[/b] przy kieleckiej Galerii Echo. Niecodzienny widok kilkudziesięciu quadów budził zrozumiałe zainteresowanie przechodniów i kierowców, którzy życzliwie przepuszczali cały peleton, nawet pomimo zmiany świateł na skrzyżowaniach.

Pojawienie się quadów pod pierwszą ze scen finału szybko spowodowało przypływ publiczności, a kilkuminutowe pokazy możliwości czterokołowych maszyn przyciągnęły prawdziwe tłumy.
Tuż po pokazach rozpoczęły się licytacje, na tę scenę członkowie stowarzyszenia przygotowali zestaw gadżetów [b]ATV Kielce[/b] składający się z koszulki, bluzy polarowej, znanego już forumowiczom [b]ATV Polska[/b] z aukcji internetowej (również na rzecz WOŚP) kalendarza klubowego, oraz prawdziwego dzieła sztuki przygotowanego przez naszego klubowego kolegę - widocznego na zdjęciu obok, quada wykonanego z połączonych metalowych elementów z okolicznościowymi napisami [b]WOŚP 2009 i ATV KIELCE[/b].
Licytacja ta wraz ze wspomnianą wcześniej aukcją kalendarza, oraz rozpoczętą na forum internetowym [b]ATV Kielce[/b] aukcją modelu quada [b]Suzuki LTZ400[/b], ofiarowanego przez naszego kolegę, wzbogaciła konto Orkiestry o niemal 1000 zł, ale najważniejsze dopiero miało nastąpić....

Zwieńczeniem wizyty przy Galerii Echo stały się nie planowane wcześniej przejeżdżki z małymi pasażerami, po czym sznur czterokołowców ruszył do centrum miasta, gdzie przy kolejnej scenie miała się odbyć najważniejsza dla nas tego dnia licytacja, zresztą chyba jednego z najcenniejszych, jeśli nie najcenniejszego, przedmiotów jakie tego dnia były licytowane na aż siedmiu kieleckich scenach 17-go finału [b]WOŚP[/b].
I tu spotkało nas miłe zaskoczenie. Gdy kolumna quadów dotarła, z trudem przebijając się przez tłumy kielczan, na plac Artystów będący częścią głównego deptaka, oczom naszym ukazał się ufundowany przez nas quad górujący jako atrakcja finału nad placem na specjalnym podwyższeniu pośrodku sceny.

Ze względu na piaskowiec z którego zbudowany jest plac, pokazy jazdy na quadach przy tej scenie nie były planowane, zresztą nawet gdyby, było to niemożliwe ze wzgledów bezpieczeństwa wśród tak olbrzymiego tłumu ludzi.
Nieoczekiwanie okazało się jednak, że zgromadzeni kielczanie obejrzeli pokaz możliwości quadów, jednak nieco innego rodzaju.
Po ogrodzeniu części terenu, na której miał się odbyć dynamiczny pokaz interwencji antyterrorystów ze Służby Celnej okazało się, że oddalił się kierowca wystawianego na placu samochodu rajdowego.
Na szczęście każdy można liczyć na pomoc quadowców, więc samochód został ściągnięty z placu boju podczepiony do dwóch Kingquadów, co wzbudziło żywe zainteresowanie publiczności.
Panom antyterrorystom polecamy się na przyszłość... ;).

I wreszcie nadszedł czas długo oczekiwanej licytacji ufundowanego przez członków [b]ATV Kielce[/b] quada. Trzeba uczciwie przyznać, obawialiśmy się, że ze względu na wartość sprzętu licytacja może nie osiągnąć jego wartości (2 tys.zł), jakby nie było, to nie tygodniowa aukcja internetowa, a kilkuminutowa aukcja na scenie w centrum miasta. Kiedy prowadzący ogłosili cenę wywoławczą - 300 zł, już po kilku sekundach wiadomo było, że będzie gorąco, a wielokrotne zapowiedzi tej licytacji w lokalnej prasie, wraz ze zdjęciem pojazdu okazały się skuteczne. Licytujących okazało się być całkiem sporo, a cena lawinowo rosła w górę przy wielkim aplauzie publiczności.
Mimo, że wartość pojazdu była znana i ogłoszona, szybko została przekroczona, nie ma wątpliwości, że dla zwycięzcy jak i jego konkurentów najwazniejszy był nie przedmiot, a cel licytacji.
A uzyskaną kwotę i hojnego zwycięzcę przedstawię, posługując się cytatem z artykułu w dzisiejszym wydania kieleckiego "Echa Dnia", który już ukazał się na stronie internetowej :

[i]"Jednak wszystkich przebił [b]Robert Nosek[/b] z podkieleckiej Bilczy. Zakupił dla 3,5 rocznego synka [b]Ernesta[/b] dziecięcego quada za podwójną cenę rynkową 4 tysiące 200 złotych, przy cenie wywoławczej 300 złotych. Quada na rzecz Orkiestry podarowało [b]ATV Kielce - Kieleckie Stowarzyszenie Quadów"[/b].[/i]

Zwycięzcy gratulujemy i dziękujemy! W ten sposób nasz udział w tegorocznej Orkiestrowej zbiórce osiągnął [b]5.000 zł[/b], a w przyszłym roku niewątpliwie czeka nas prawdziwe wyzwanie, bo przecież cel jest szczytny, a kolejny rekord czeka na pobicie.

Z ostatniej chwili : Jak podała TVP w relacji z Kielc, aukcja quada ufundowanego przez Kieleckie Stowarzyszenie Quadów była rekordową aukcją spośród wszystkich licytacji jakie odbyły sie na wszystkich siedmiu kieleckich scenach finałowych.