ATV Polska
A A A

Relacja z Zespołowych Mistrzostw Europy w motocrossie quadów

Marian Zupa/PZM 14.10.2011
Już od trzech lat odbywają się Zespołowe Motocrossowe Mistrzostwa Europy na quadach. Polska reprezentacja brała udział we wszystkich dotychczasowych zespołowych zawodach. W tym roku najlepsi quadowcy przyjechali do niemieckiej miejscowości Jauer, gdzie w miniony weekend rywalizowali o prymat najlepszej drużyny narodowej.
Założenia przedstartowe polskiego zespołu to zakwalifikować się do biegów finałowych, a w finale uplasować się w pierwszej 10-tce. Przed startem było trochę obaw, czy zespół bez większego stażu międzynarodowego, składający się z dwóch juniorów Patryka Kucharewicza, Radosława Siwca i jednego seniora Marcina Radziszewskiego wywalczy miejsce w finale. Nie było by tak wielkich obaw o wejście do finału gdyby w składzie zespołu był najlepszy polski zawodnik Mateusz Wojciechowski. Jednak zawodnicy stanęli na wysokości zadania i Polski zespół zakwalifikował się do niedzielnego finału. Nasza drużyna zajęła 11 miejsce na 17 zespołów które przystąpiły do tych mistrzostw. Zwyciężyli Belgowie przed Niemcami i Holendrami.

Całemu polskiemu zespołowi należą się gratulacje za przygotowanie się do tych zawodów jak za postawę godną reprezentanta Polski. Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach dla mechaników za ich wysiłek czego potwierdzeniem jest, że nikt z polskich zawodników nie miał problemów sprzętowych.

Źródło: www.pzm.pl
Tekst" Marian Zupa

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');