ATV Polska
A A A

RMF Caroline Team przed Italian Baja 2011

Biuro ATV POLSKA 03.03.2011
Już za dwa tygodnie Italian Baja, pierwszy w tegorocznym kalendarzu rajd z cyklu FIA World Cup. RMF Caroline Team zadebiutuje we włoskim Pordenone w klasie samochodów a Łukasz „Łoker” Łaskawiec rozpocznie walkę w Mistrzostwach Europy Quadów.
Italian Baja odbędzie się w dniach 17-20 marca 2011 i będzie pierwszym ogniwem wśród 7 rajdów zaliczanych do tegorocznej klasyfikacji Pucharu Świata Cross-Country.

[i]„Jesteśmy przygotowani i nie możemy się doczekać pierwszego rajdu w tym sezonie”[/i] – mówią zgodnie zawodnicy RMF Caroline Team. [i]„Dla naszego zespołu będą to zapewne szczególne zawody. To debiut naszego Teamu w Pucharze Świata. Bardzo jestem ciekawy jak będzie”[/i] – oświadczył Rafał Płuciennik. [i]„Radość z faktu, że startujemy w Italian Baja miesza się z tremą. Ale wierzę, że będzie dobrze”[/i] – dodał twórca RMF Caroline Team.
Na Italian Baja swój udział zapowiedziała światowa czołówka. [i]„W Pordenone zawsze jest spora konkurencja, zwłaszcza w naszej klasie T2. Przyjeżdża wielu dobrych, miejscowych kierowców dysponujących szybkimi autami. Jak co roku, trasa będzie mixem bardzo, bardzo szybkich szutrowych dróg z długimi prostymi. Będą bardzo ciasne zakręty z potwornie dziurawymi, kamienistymi odcinkami a w korycie rzeki Tagliamento - z mnóstwem głębokich wodnych pułapek“[/i] – informuje Rafał Marton, dla którego będzie to już kolejny rajd we Włoszech.
RMF Caroline Team wystawi do walki dwie załogi samochodowe a o punkty w klasyfikacji Mistrzostw Europy Quadów walczył będzie Łukasz „Łoker” Łaskawiec. [i]„Praktycznie jestem już gotowy. Trasa w tym roku będzie szybka z czego się bardzo cieszę. Startuję quadem dakarowym”[/i] – informuje Mistrz Europy. [i]„Strategia jest ustalona. Trzeba przejechać szybko i bez błędów całą trasę”[/i] – dodaje z uśmiechem trzeci zawodnik Dakaru.
[i]„To pierwszy rajd nowymi samochodami. Ważne, żeby były niezawodne. Kluczowe jest też to, żeby zachować rozsądek”[/i] – mówi kierowca RMF Caroline Team. [i]„Szansa na sukces jest zawsze kiedy stajesz na starcie, „to je rejli“ (jak mówią Czesi). Jeśli nasze autko nas nie zawiedzie - to my na pewno go nie zawiedziemy“[/i] – deklaruje Rafał Marton.

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');