ATV Polska
A A A

Społeczna akcja sprzątania lasu przez miłośników Quadów.

Biuro ATV POLSKA 03.10.2009
Użytkownicy Quadów ( pojazdów na każdy teren ) w większości przypadków uważani, są za wroga publicznego. Kojarzeni z pędzącą maszyną w tumanie kurzu wydającą niesamowity hałas, tratującą wszystko na swojej drodze. Mało kto wie, że olsztyńska społeczność miłośników Quadów stworzyła piękną grupę ludzi o nazwie sQuad Olsztyn, która oprócz promowania tego kierunku stara się edukować i wdrażać pozytywne zachowania wśród samych quadowców. Skupia ona w swoich szeregach zarówno użytkowników pojazdów z napędem na dwa jak i na cztery koła. Każdy z nich czerpie przyjemność z używania swojego pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając przy tym warunków współżycia społecznego, o których mowa w kodeksie Quadowca. Wszystko to wywodzi swoje początki od Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców – ATV Polska , które już od lat stara się wdrażać zdrowe podejście do quadów.

Po ostatniej akcji „Czysty Las”, która była po raz pierwszy organizowana w naszym regionie – a którą zapoczątkowali członkowie stowarzyszenia w innym regionie polski, wiedzieliśmy , że będziemy kontynuować działania społeczne. Ostatnim razem nastawiliśmy się na sprzątnięcie jak największej ilości śmieci. Mieszkańcy Jarot na pewno zauważyli różnice w miejscu gdzie spacerowicze najbardziej lubią śmiecić – wylocie z ul. Jarockiej na Butryny. Samo sprzątanie nie miało dla nas takiego znaczenia emocjonalnego, jak uśmiech dzieci z domu dziecka, które nam pomagały.

W najbliższy weekend, w niedzielę 04.10.2009, po raz kolejny organizujemy akcję „Czysty las”. Teraz chcielibyśmy postawić na miło spędzony dzień z wychowankami z Domu Dziecka przy ul. Korczaka w Olsztynie. Ma to być dzień zbiórki nieczystości ale przede wszystkim edukacji młodzieży, dzień proekologiczny , aby w przyszłości ci młodzi ludzie byli lepszymi od nas. Nie pomijamy przy tym faktu , że są to dzieci skrzywdzone przez los , które szczególnie potrzebują miłości i towarzystwa. Dlatego chcemy im zapewnić niezapomniany dzień pełen przygód i dobrej zabawy. Przygotowaliśmy dla nich świetne atrakcje, i nie mówimy tu o samej przyjemność z jazdy quadem. Będzie plac zabaw, zaprosiliśmy firmę z dmuchanymi zjeżdżalniami, trampoliną itp. Będzie szukanie skarbów z pomocą wykrywaczy metali. Wyścigi w workach, strzelanie markerami do celu i wiele innych. Nadleśnictwo Olsztyn zaplanowało ognisko , będziemy mogli usmażyć kiełbaskę, posiedzieć przy ognisku i pogadać. Oprócz tego leśnicy będą opowiadać o lesie i jego mieszkańcach. W planie jest również szkolenie dla użytkowników quadów. Nad bezpieczeństwem maluchów będą czuwać ratownicy medyczni. Nie trzeba chyba wspominać o obowiązkowych kaskach ochronnych i kamizelkach.

Wszystko to udało się nam osiągnąć przy współpracy z Nadleśnictwem Olsztyn , które wyznaczyło miejsce . O całą resztę atrakcji zadbaliśmy poświęcając swoje własne siły, pomimo obowiązków w pracy jak i w domu. Udało nam się wygospodarować czas na przeprowadzenie akcji i spędzenie czasu z porzuconymi dziećmi dla których chcemy być oparciem.

Miejmy nadzieję , że pogoda dopisze i po raz kolejny uda się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Z Pozdrowieniami

"sQuad Olsztyn"

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');