ATV Polska
A A A

Supermoto w wydaniu naszych sąsiadów, czyli Czeska Lipa, 29.06.2008

Katarzyna Wężyk pawelsobczyk.pl 10.07.2008
Kolejna eliminacja Mistrzostw Czech, w których brali udział nasi najlepsi klubowi przedstawiciele z tej dyscypliny Paweł Sobczyk i młodziutki Adam Wężyk już za nami (29.06.2008). Zawody zapowiadały się ciekawie tym bardziej, że Paweł Sobczyk miał startować na quadzie węgierskiej firmy [b]BM Aprilia[/b], na którym brał udział w dwóch rundach International Quad Challenge. Zawody były traktowane jak trening dla zawodnika i sprzętu przed kolejną - trzecią już - eliminacją IQC, która odbędzie się już 18 lipca na Węgrzech.

Na sobotnich treningach na mocno rozgrzanym asfalcie, ku ogromnemu niezadowoleniu Czechów, BM w końcu pokazał jaki duet tworzy z Pawłem [b]osiągając czasy o 1,5 sek lepsze od innych[/b] co przy czasie okrążenia niewiele ponad minutę daje olbrzymią przewagę. Radość nie trwała jednak długo bo na przeglądzie technicznym Paweł nie został dopuszczony do udziału w zawodach.Czesi tłumaczyli to ich wewnętrznymi przepisami, dotyczącymi pojemności i ilości cylindrów. Żadne tłumaczenia, powoływanie się na przepisy FIM i prośby o dopuszczenie Pawła Sobczyka do wyścigu poza klasyfikacją nie przyniosły rezultatu.

W sobotę szczęście nie dopisało również Adamowi Wężykowi i Marcinowi Grochowskiemu, którym zepsuły się quady. Po naprawach Wężyka i Grochowskiego, które trwały prawie całą noc, małym "wybiegu" z quadem Pawła i całonocnej podróży Adama Zińczuka ekipa z Polski stanęła na starcie w komplecie. Pierwszy wyścig rewelacyjnie rozpoczął Paweł i po pierwszym zakręcie już miał przewagę kilku metrów, która z okrążenia na okrążenie bardzo się zwiększała, ponieważ jednak nie brał udziału w wyścigu dla punktów 2 okrążenia przed końcem zjechał z toru. Walka o najwyższe miejsca rozegrała się więc pomiędzy Czechami Jinrichem Petlachem i Petrem Balikiem, Węgrem Tomaszem Bedo i trzema Polakami [b]Adamem Wężykiem, Marcinem Grochowskim i Adamem Zińczukiem[/b].

I tak na metę dotarli w kolejności Petlach, Bedo, Wężyk (15 latek z powodzeniem debiutujący w tym sezonie), Balik, Grochowski i Zińczuk,który z wyścigu na wyścig jedzie szybciej. W drugim wyścigu po zaciętej walce pomiędzy Grochowskim i Wężykiem Marcinowi udało się dotrzeć na metę o pół quada szybciej od Adama. W efekcie dwukrotnie po srebro sięgnął Adam Wężyk (w klasie open i 450), Marcin Grochowski wywalczył brąz i złoto (klasa open i 450) a Adam Zińczuk stanął na podium na 3 miejscu w klasie 450.

[b]Gratulujemy Polakom po raz kolejny sukcesów w Mistrzostwach Czech![/b]

Zapraszamy do [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=355]galerii zdjęć[/l] autorstwa Katarzyny Wężyk. Więcej na stronie [l=http://www.pawelsobczyk.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=39&catid=54]www.pawelsobczyk.pl[/l]

Wyniki:

Wyścig 1:

[b]Klasa open[/b]
1. Jindich Petlach
2. Tomasz Bedo
[b]3. Adam Wężyk[/b]

[b]Klasa 450[/b]
[b]1. Adam Wężyk[/b]
2. Marcin Grochowski
3. Adam Zińczuk


Wyścig 2

[b]Klasa open[/b]
1. Jindrich Petlach
2. Marcin Grochowski
[b]3. Adam Wężyk[/b]

[b]Klasa 450[/b]
1. Marcin Grochowski
[b]2. Adam Wężyk[/b]
3. Adam Zińczuk


[b]Klasyfikacja zawodów[/b]

[b]Klasa open[/b]
1. Jindrich Petlach
[b]2. Adam Wężyk[/b]
3. Marcin Grochowski

[b]Klasa 450[/b]
1. Marcin Grochowski
[b]2. Adam Wężyk[/b]
3. Adam Zińczuk

Zobacz galerię