ATV Polska
A A A

To idzie młodość - Tomek Kołodziejczyk, David Jankilevitsch, Maxi Fordey

Arek Kwiecień "Giełda Samochodowa" 19.09.2004
Tomek Kołodziejczyk, David Jankilevitsch, Maxi Fordey. Trójka nastolatków, za którymi podążają kolejni przedstawiciele młodego pokolenia, szturmem zdobywa czołowe miejsca w polskim sporcie ATV, w bezpośredniej walce uzyskując lepsze wyniki od utytułowanych, dorosłych zawodników.

Dowodem na to są zawody rozegrane w drugiej połowie sierpnia. Podczas gdy dwie polskie ekipy walczyły na Mundialu Quadów w Pont de Vaux, w Krzeniowie koło Jeleniej Góry odbyła się VI eliminacja Pucharu PZMot w rajdach enduro (21-22.08). W zawodach najlepsze czasy przejazdu na próbach sportowych uzyskał... 15-letni Tomek Kołodziejczyk, któremu niewiele ustępowała 14-letnia Maxi Fordey. Na usprawiedliwienie dorosłych, spośród których najkorzystniej wypadli Krzysztof Krzemień (zwycięzca w klasie 2K) oraz Witold Kłeczek (najszybszy w klasie 4K), należy dodać, iż młodzieży zaoszczędzono przejazdu wyczerpującą trasą dojazdową. Rajd bowiem - jak zwykle w tym miejscu - charakteryzował się trudną, błotnistą dojazdówką, wytyczoną w górzystym terenie.
Tydzień później na torze rallycrossowym w Słomczynie odbyła się kolejna eliminacja Supermoto (28.08). Tu z kolei najlepszymi wynikami spośród wszystkich zawodników (także dorosłych) mógł pochwalić się 15-letni Dawid Jankilevitsch, któremu młodociani rywale - w osobach Tomka i Maxi - nie pozwolili nawet na chwilę wytchnienia. Honoru pełnoletnich bronił - powracający po kontuzji do startów - Grzegorz Brzozowski, za którym kolejne miejsca zajęli - borykający się z awariami swych maszyn - Paweł Sobczyk i Marcin Grochowski.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');