ATV Polska
A A A

Transgothica 2010 - 6-11 wrzesień

Biuro ATV POLSKA 16.08.2010
Rajd terenowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Wojewody Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia, Prezesa Fundacji Rozwoju Sportu, Burmistrza Koronowa i Burmistrza Bytowa, wspierany przez Polską Organizację Turystyczną i opracowany przez czternastu Nadleśniczych Lasów Państwowych to jest [b]Transgothica[/b].
Polski rajd relacjonowany na portalach Holendrów, Belgów, Francuzów, Niemców. Rajd dla pasjonatów jazdy po bezdrożach, wielbicieli samochodów 4x4, quadów i motocykli terenowych.

Od poniedziałku 06.09 do piątku 10.09.2010 będzie przemierzać dukty leśne i trasy Kujaw i Pomorza.

Jest to jedyny tak długi rajd w Polsce i również w Europie, w którym można wystartować w jednej z 6 klas i na jednej z dwóch różnych tras. Organizatorzy przygotowują wspólnie z Lasami Państwowymi trasy zarówno typu cross country jak i przeszkody przeprawowe dla pasjonatów przepraw. Przez pięć dni do pokonania jest ponad 1000 kilometrów niepowtarzalnych ścieżek i dróg. Taki charakter przejazdu zapewnia ciekawe przeżycia, bardzo różniące się od jeżdżenia po pętli. Ale uwaga! Pasja rajdów nawigacyjnych jest zaraźliwa :)

Na liście startowej są uczestnicy z Holandii, Belgii, Niemiec, Danii i nasi rodacy wśród których utytułowane teamy: Robert Kufel i Dominik Samosiuk, zwycięzcy prawie wszystkich tegorocznych i ubiegłorocznych zmagań w terenie, Hubert Odejewski i Adam Odejewski, tryumfatorzy rajdów RMPST i klasy cross country w ubiegłym roku, Wojciech Tolak i Maciej Szurkowski - najbardziej fair jeżdżąca załoga. Obok zawodników rywalizujących na większości rajdów w całym sezonie, na linii startu pojawią się „drużyny” rodzinne: na motocyklach ojciec Sławek i syn Sebastien Tomczak, w Mitsubishi Pajero T2 bracia Piotr i Andrzej Krawczyk oraz tata Mietek i córka Magda z rodziny Gadaj w Jeepie Wranglerze.

Na trasach Transgothica będzie można obserwować nie tylko wytrwałych i odważnych uczestników, wyjątkowe zaplecza serwisowe, specjalnie przygotowane pojazdy, ale również ciekawych partnerów, wśród których widoczne będzie wsparcie dla sekcji sędziowskiej od Krajowego Rejestru Długów, wspomagającego rejestrację osiągnięć :).
Gwarantem dobrej zabawy i staranności działań na rzecz zawodników jest precyzyjny system pomiarów dzięki urządzeniom Si-Sport i oprogramowaniu oraz obsłudze ZZ-TOP.pl oraz wsparcie producenta napojów energetyzujących VIAGUARA. Fundatorem nagród w postaci olejów i środków chemicznych marki VALVOLINE są bezpośredni importer oraz pomorski dystrybutor produktów. Wśród partnerów Transgothica nie zabraknie marki COVAL - generalnego sponsora pierwszej edycji Transgothica. Dzięki współpracy z egzotycznymi partnerami z Sri Lanki i Borneo oraz z organizatorami Marocco Challenge zaproponujemy uczestnikom wyjazdy na rajdy w Azji i w Afryce.
Logistyka, obsada, bezpieczeństwo będzie zasługą wspaniałej grupy ludzi zgromadzonej wokół Turystyka4x4 oraz ratowników sekcji offroad PSRM (jesteśmy matką chrzestną sekcji :)
Załoga Wilk 4x4, która odebrała w ub. roku puchar Fair Play (przyznany przez Experience Club) ustanowiła nową świecką tradycję fundując Puchar Fair Play dla tegorocznych zwycięzców w tej kategorii. Specjalnie wykonana statuetka wg projektu Wojciecha Tolaka zostanie wręczona podczas ceremonii nagrodzenia zwycięzców na Zamku w Bytowie.
Zwycięzcy Transgothica zostaną uhonorowani wyjątkowymi odznaczeniami przygotowanymi przez Mistrzowską Pracownię Sztuki Kowalskiej METAL STUDIO PIERROT.

Zapraszamy od pierwszych chwil Transgothica 2010 - na kolację w pierwszą wrześniową niedzielę do Osady Karbówko k/Torunia i nocny prolog.
Będzie niezwykle - co gwarantuje niżej podpisane Bractwo Transgothica.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');