ATV Polska
A A A

Transgothica 2010 - dzień drugi

Biuro ATV POLSKA 08.09.2010
Wczorajszy dzień, pogodny, słoneczny i bardzo długi był dniem nawigatorów. Trzy odcinki, kilkaset notatek nawigacyjnych, 15 metrów roadbooka dla motocyklisty i quadowców - były prawdziwym wyzwaniem.

Wyjątkowe umiejętności czytania itienerera potwierdziła cała międzynarodowa stawka - niewiele pomyłek i błędów załóg na trasie zaowocowało wyrównaną walką - szczególnie wśród liderów wyścigu.
Pozycję lidera utrzymuje załoga Extreme 4x4, zarówno w swojej klasie CXC jak i w klasyfikacji generalnej.
Awarie nie ominęły niestety Magdy Gadaj, Paula van der Linde, Martina Kaczmarskiego - trwają prace remontowo modernizacyjne ich pojazdów nie tylko w bazie, ale również w okolicznych miastach i miasteczkach - system monitoringu rejestruje w chwili, gdy piszę te słowa obecność "naszych" samochodów w różnych zakątkach Ziemi Koronowskiej.
Rywalizacja na trasie Transgothica odbywa się w kilku płaszczyznach, ale najwspanialsza dla obserwatorów, zawodników i organizatorów jest postawa "fair play" wszystkich uczestników - do niezwykłych obrazków należała próba wyciągnięcia terenówki z opresji wodnej przez quada.
Dzisiejszy etap w gościnnym Koronowie będzie intensywny i krótki. Grupa trophy przygotowuje się do pokonania "oczka" Pitbulla...

Patronem Transgothica 2010 jest Burmistrz Miasta Koronowa Pan Stanisław Gliszczyński, który ufundował wzorem ubiegłego roku - Puchar dla zwycięzcy w klasyfikacji generalnej na odcinku Koronowskim.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');