ATV Polska
A A A

Uzbroić się na Supermoto

Artykuł sponsorowany www.pawelsobczyk.pl 21.02.2008
Korzystając z pięknej wiosennej pogody panującej podczas tegorocznej zimy, postanowiliśmy wraz z Pawłem Sobczykiem, przetestować kilka gadżetów do przeznaczonych dla quadów startujących w Supermoto.
Pierwszy z nich to poszerzające do szerokości tuningowej ośki, dzięki plastikowej budowie, najlżejsze, dostępne na rynku dystanse firmy Omnicompetition udostępnione do testów przez Pan Dariusza Bizonia, właściciela firmy V2 z Opola.


Dystanse charakteryzują się łatwym montażem, nietypowymi materiałami użytymi w budowie oraz bardzo niską wagą. Nasza testowa Yamaha YFZ 450 zachowywała się na nich bardzo dobrze. W trakcie jazdy dystanse nie są odczuwalne. Naszym zdaniem, w Supermoto są one lepszym rozwiązaniem niż ośka ze względów na dużo mniejszą masę oraz kilkakrotnie mniejszą cenę. Bardzo polecamy dystanse Omnicompetition osobom, które chcą startować w tej dyscyplinie.
Nasza ocena: 5+

Drugi z testowanych gadżetów, to radialna pompa hamulcowa firmy Beringer, udostępniona przez firmę Dynotech z Katowic. Po założeniu pompy, wraz z opcjonalnymi podwójnymi przewodami hamulcowymi, różnica w wydajności hamowania była bardzo mocno odczuwalna, oczywiście na korzyść Beringera. Pompa, oprócz redukcji wagi oraz mniejszych rozmiarów zapewnia, dzięki nowatorskiemu systemowi Aerotec, doskonałe wyczucie hamowania, świetne dozowanie przy wyjątkowej skuteczności. Naszym zdaniem w Supermoto Beringer mimo swojej ceny jest niezbędny.
Ocena : 5+

Ostatnia testowana przez Nas zabawka jest bardzo przydatna, ale przeznaczona dla ludzi z grubym portfelem. Mowa tutaj o Quickshifterze, udostępnionym również przez Dynotecha, umożliwiającym zmianę biegów bez naciskania sprzęgła i odejmowania gazu. Testowana była przez Nas najuboższa wersja Quickshifterze, bez wskaźnika optymalnych obrotów, wyświetlania biegu oraz przycisków do zmiany biegów, jednakże powyższe rzeczy są w Supermoto nie przydatne. Montaż Quickshiftera zajmuje 30 minut, a poprawa osiągów i wygoda są więcej niż zadowalające. Ocenę obniża jednak stosunek ceny do przydatności.
Nasza ocena : 4+

W razie jakichkolwiek pytań o części, przygotowanie quada do Supermoto, zawody Supermoto bądź treningi prosimy o kontakt na adres e-mailowy: [email protected]
Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.pawelsobczyk.pl
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');