ATV Polska
A A A

VIDEO CHAT Z RAFAŁEM SONIKIEM

Biuro ATV POLSKA 01.01.2012
Już w najbliższy piątek, tj. 24 lutego od godziny 19:00 zapraszamy wszystkich serdecznie na video chat z Rafałem Sonikiem. Będziecie mieli okazję zadać pytanie jedynemu polskiemu quadowcowi, któremu udało się dojechać do mety najtrudniejszego rajdu świata - tegorocznego Dakaru.

Chcesz wiedzieć z jakimi przeciwnościami na trasie i poza nią musieli zmierzyć się zawodnicy? Nurtują Cię pytania na temat rajdu, na które nigdy wcześniej nikt nie odpowiedział ? Interesują Cię najbliższe sportowe plany rajdowca?

Spotkaj się z Rafałem już w najbliższy piątek od godziny 19:00 na video chat’cie!

Specjalnie dla swoich wiernych kibiców, w przerwie w treningach przed kolejnymi startami w rundach Pucharu Świata, Rafał odpowie na Wasze pytania.

Czynny udział w video czacie dostępny będzie dla każdego po zalogowaniu się. Link do logowania dostępny będzie od piątku na stronie [l=http://www.rafalsonik.pl/index/index/lang/pl]www.rafalsonik.pl[/l]


Rafał Sonik - sylwetka
Sześciokrotny Mistrz Polski, pierwszy Polak, który stanął na podium Rajdu Dakar, zdobywca Pucharu Świata, biznesmen i społecznik.
Starty w rajdach rozpoczął w roku 2001 od Enduro w klasie 2K quadów, by wkrótce rozpocząć rywalizację sportową także w Cross Country w klasie 2K. Od tego momentu Sonik wielokrotnie stawał na najwyższym podium Mistrzostw Polski w Enduro (2003, 2004, 2005, 2007, 2008) oraz w Motocrossie (2005), by w końcu sukcesy krajowe przekuć na osiągnięcia międzynarodowe.
W 2009 r. Rafał Sonik wywalczył III miejsce w Rajdzie Dakar, będąc pierwszym Polakiem w ponad 30-letniej historii tego najbardziej znanego rajdu na świecie, któremu udało się stanąć na podium. Sezon 2010 r. w światowej rywalizacji quadów całkowicie należał do quadowca, który zdominował klasyfikację Pucharu Świata Cross Country.
Rok 2011 to nieszczęśliwy wypadek w trakcie Rajdu Dakar, kontuzja i długa rehabilitacja, które wykluczyły Rafała z dalszych startów.
Sonik wraca do rywalizacji w sezonie 2012 zajmując (nieoficjalnie) miejsce tuż za podium w czwartym w swojej karierze Rajdzie Dakar.