ATV Polska
A A A

Wilekie odliczanie. Ruszyły zapisy na I Rundę Przeprawowego PUCHARU POLSKI Stężnica 11-13.04.2014 Stężnica/ Bieszczady

Biuro ATV POLSKA 12.03.2014
Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Pierwsi mają do wyboru rywalizację w klasie ATV Sport Extreme (aby zostać do niej zakwalifikowanym, trzeba już mieć na koncie starty w podobnych zawodach) lub ATV Sport Adventure (otwarta dla wszystkich chętnych i oferująca nieco łatwiejszą trasę niż Extreme. Przewidziana została również klasa UTV, o ile zbierze się minimalna liczba uczestników - sześć załóg.
Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Rajd zostanie zorganizowany na zasadzie jazdy NON STOP. Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli kilkanaście godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika. Track prowadzić będzie przez drogi zrywkowe, błotne, prawie zawsze z głęboką koleiną. Samo poruszanie się nimi podczas wiosennych roztopów będzie dla niektórych nie lada wyzwaniem, a dla innych kwintesencją off- road'u. Próby z pieczątkami, to w większości wąwozy, głębokie jary, sporo zjazdów i podjazdów z naturalnymi przeszkodami typu powalone drzewa. Na tym terenie nie będzie ważna moc quada ani V-max, a raczej jego wyczucie, umiejętność balansu, czytania terenu i wiedza o tym, co się na styku każdej opony z podłożem. Na trasie będą przygotowane również odcinki otaśmowane, obserwowane przez sędziów. Ta edycja Przeprawowego Pucharu Polski, to typowy maraton przeprawowy z pięknymi widokami na połoniny, okraszony rewelacyjną baza noclegową i wyśmienitym towarzystwem ludzi pozytywnie zakręconych. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która ma również służyć integracji środowiska quadowców.

Więcej szczegółów oraz Karta Zgłoszeniowa [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=244&t=60935] TUTAJ [/l]
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');