ATV Polska
A A A

WYBIERAMY WYCIĄGARKĘ - PORADY

TITAN_4x4 24.03.2011
WIEM CZYM SUGEROWAĆ SIĘ W WYBORZE WYCIĄGARKI BO JESTEM BARDZO WYMAGAJĄCY I WSZYSTKO CO WPADNIE MI W RĘCE NIECHCĄCY ZEPSUJE.

Wyjeżdżając w teren nie jednokrotnie zostawało się w błocie czy też zawiesiło się na jakiejś przeszkodzie, wtedy przychodzą myśli (a miałem kupić wyciągarkę) najczęściej przed zakupem robią się dylematy którą wybrać. W tej chwili na polskim rynku jest całkiem sporo wyciągarek i każda jest chwalona na swój sposób, wtedy rodzą się pytania: Warn, Super winch, Titanium Winch czy jeszcze jakaś inna... . Otóż większość wyciągarek jest zrobiona w ten sam sposób wyglądają podobnie, mechanizmy zazwyczaj te same, wyposażenie też podobne jedyne różnice jakie ja zauważyłem to:
-Cena
-Nazwa firmy
-Gwarancja
Gwarancja wydaje mi się jest najważniejsza, ponieważ jest to sprzęt eksploatacyjny z czasem wymagający wymiany części, smarowania itd.(sami wiemy ja je katujemy i niszczymy) . Jak wiadomo Super Winch i Warn to wyciągarki z USA okres oczekiwania na części przy dobrych wiatrach to od 2-4 tygodni, osobiście nie widzę siebie taki okres bez windy. Ostatnio dość fajną opcją, która ukazała się w firmie Titanium Winch jest gwarancja „DOOR TO DOOR”, jak to działa zaraz wam wytłumaczę krok po kroku:
-zepsutą wyciągarkę należy zdemontować (parę śrubek odpiąć kable i winch jest nasz)
-zadzwonić do firmy, która jest importerem by przysłali kuriera po zepsuty sprzęt
-w naszej gestii jest dobrze zapakować wyciągarkę
-kurier przyjeżdża wypisuje protokół i zabiera sprzęt
-czekamy parę dni, aż chłopaki z serwisu zrobią dobrą robotę
-dostajemy info o wysyłce naprawionej wyciągarki
-następnego dnia mamy wyciągarkę w domu
Bez wychodzenia z domu wszystko załatwione miło, sprawnie i wszystko na koszt firmy. To dla mnie jest najważniejsza sprawa, gdyż nikt nie lubi jeździć po serwisach a jeśli jest możliwość, że serwis przyjedzie do nas trzeba korzystać.
Nazwa firmy i ceny, hm to są tematy dość specyficzne, można kupić wyciągarkę np. Warn i chwalić się ze wydałem sporo kasy na windę lub kupić coś mniej znanego i też jeździć, bo to przecież te same produkty zazwyczaj, a za zaoszczędzoną kasę dokupić chociażby jakiegoś fajnego Leda z „Super Vision” który się przyda nam do jazdy w nocy. No ale to teraz decyzja należy do ciebie!!!