ATV Polska
A A A

Wybór opon gwarancją sukcesu?!

Tekst sponsorowany 08.04.2009
W ostatnich latach gołym okiem zauważyć można pojawiających się na horyzoncie użytkowników ATV, których liczba systematycznie rośnie. Jazda quadem potrafi „zarazić” każdego, jednak wymaga pewnej wiedzy.
Pierwszą istotną kwestią, o jakiej należy pomyśleć przed wyjazdem w teren, jest wybór odpowiednich opon. Rozsądne przemyślenie tematu pozwoli nam na bezpieczną i efektywną jazdę. Pojawia się tu pierwsze i zasadnicze pytanie: jaki rodzaj bieżnika wybrać?


Rajdy cross, motocross czy enduro charakteryzują się zróżnicowanymi rodzajami nawierzchni: szuter, piasek, błoto, las, kamienie. Opona która poradzi sobie równie dobrze w każdym terenie praktycznie nie istnieje. Istotnym czynnikiem są także warunki atmosferyczne, zdrowy rozsądek będzie tu najlepszym doradcą.
Zastosowanie odpowiednich opon zwiększa naszą przyczepność, umożliwia płynne przejście zakrętów, przede wszystkim ma olbrzymie znaczenie w kwestii hamowania, a co za tym idzie bezpieczeństwa.
Użytkowników quadów można podzielić na trzy grupy: osoby preferujące jazdę w ekstremalnych warunkach na danym terenie, inni wolą swobodną jazdę gdzie popadnie, są i tacy którzy cenią sobie szybką jazdę po asfaltowych nawierzchniach. Dla każdego coś dobrego. Pierwsza grupa to raczej doświadczeni jeźdźcy na quadach przeprawowych o większej pojemności, którzy używają opony z wysokim bieżnikiem o zwiększonej wytrzymałości (6-8 warstw). Druga grupa to zazwyczaj właściciele quadów o mniejszej pojemności, napędzanych na tylną oś. Najczęściej wybierane przez nich opony posiadają delikatniejsze bieżniki (2-4 warstw), z przeznaczeniem na suche nawierzchnie : szutrowe oraz leśne. Ostatnia grupa zapewne skorzysta z opon szosowych, których bieżniki mają za zadanie dobrze odprowadzać ewentualną wodę i zapewnić dobrą trakcje na nawierzchni asfaltowej. Opony szosowe koniecznie muszą posiadać dopuszczenie do eksploatacji po drogach publicznych, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym obowiązującym w naszym kraju.
Kolejnym zagadnieniem jest rozmiar opon. Teoretycznie zalecane jest założenie rozmiaru opon, który poleca producent. Jednak w praktyce dosyć często kierowcy zmieniają opony zamontowane fabrycznie, które niejednokrotnie nie nadają się do jazdy w terenie. Nie jest tajemnica, że są quady których opony pozwalają tylko na wytoczenie ich z linii montażowej! Manewrując rozmiarami można zwiększyć zwrotność, stabilność a także regulować wysokość quada. Jest to dowolne jednak tylko w przypadku quadów napędzanych na jedną oś. Manewrując rozmiarami przy sprzęcie napędzanym 4x4, musimy pamiętać o synchronizacji obrotów opon tylnych z przednimi, w innym przypadku może to przynieść odwrotny efekt, a mechanizm przeniesienia mocy może ulec uszkodzeniu.
Większość quadowców używa opon znanych i sprawdzonych marek, w obawie przed mniej znanymi producentami, w myśl zasady: im droższe tym lepsze, jednak to nie zawsze się opłaca. Na polskim rynku istnieją marki opon, które mimo swojej rozsądnej ceny spełniają również oczekiwania użytkowników, a jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać?!. Coraz częściej słychać o nowych producentach opon do quadów, jedną z takich firm jest niewątpliwie Kings Tire koncern z ponad 20- letnim doświadczeniem w produkcji opon, cieszący się coraz większą popularnością.
Opony firmy Kings Tire charakteryzują się wysoką skutecznością w danym terenie oraz wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z użytkowania w ekstremalnych warunkach. Czy warto wybrać tę markę?
Z perspektywy kilkuletniego doświadczenia w dystrybucji opon marki KINGS TIRE wynika że była to dobra decyzja dla naszej firmy.

PLUSY I MINUSY :

NA PLUS:
- znikoma ilość reklamacji,
- szeroka gama bieżników i rozmiarów,
- dobrze dobrana mieszanka gumy,
- stosunkowo niska cena.

NA MINUS :
- brak opon w rozmiarze 14-cali

Nasza firma tj. Arcom działa na rynku od 1996 roku. Od kilku lat zajmujemy się też sprzedażą opon do ATV działając pod witryną www.oponyquad.pl. Cały czas się rozwijamy a nasza sprzedaż systematycznie rośnie. W planach firmy jest sponsorowanie rajdów, a także wystawienie swojego teamu. Jesteśmy zgraną załogą, która ceni sobie uwagi naszych klientów. Priorytetem naszej działalności jest satysfakcja klienta, która bezpośrednio wpływa na wyniki sprzedaży.

ZAPRASZAMY NA ZAKUPY !!!
Sklep internetowy [l=http://www.oponyquad.pl]www.oponyquad.pl[/l]
ARCOM Sp. J.
ul. Brzeska 3
32-765 Rzezawa
Lokalizacja: Google Maps

Kontakt:
Infolinia: 0 801081150 (29gr/min)
Tel. +48 14 6960402
Tel. Kom. +48 694495161
Fax +48 14 6960401