ATV Polska
A A A

Zawody Cross Country w Łubienicy już za nami!

Biuro ATV POLSKA 20.05.2011
W miniony weekend (tj. 14-15 maja) w pod warszawskiej miejscowości Łubienica odbyła się inauguracja Pucharu Europy Cross Country oraz kolejne rundy Mistrzostw i Pucharu Polski w rajdach Cross Country. Zawodnicy na miejsce imprezy zaczęli przybywać już od piątkowego poranka. Z każdą godziną było ich coraz więcej i więcej, jednak dopiero w sobotę zobaczyliśmy prawdziwy najazd uczestników. Tereny na codzień użytkowane tylko przez koparki i samochody ciężarowe, zaczęły nabierać kolorów i żyć prawdziwym sportowym życiem. Sobotni poranek bardzo aktywnie rozpoczęły osoby obsługujące biuro zawodów. Z dużą wprawą oraz łatwością przyjmowano kolejne zgłoszenia zawodników. Około godziny 10:30 quady pojawiły się przy linii startowej, by ruszyć do pierwszego wyścigu na zawodach w Łubienicy. Po starcie w powietrze wzbiły się ogromne ilości kurzu, ponieważ warunki atmosferyczne były rewelacyjne. Pełne słońce oraz wysoka temperatura sprzyjała zawodnikom, kibicom i wszystkim uczestnikom biorącym czynny udział w imprezie. Trasa była bardzo ciekawe poprowadzona i przyjemna dla startujących. Praktycznie cała powierzchnia była piaszczysta. Już po pierwszym wyścigu na gładkiej nawierzchni pojawiły się muldy, co wymusiło na zawodnikach większy wysiłek. Organizatorzy zapewnili również kilka zjazdów i podjazdów stworzonych specjalnie pod to Cross Country. Szybki proste, agresywne zakręty i malownicze tereny wokół sprawiały, że każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie W tym mkejscu, Zespół ATV Polska serdecznie dziękuje Panu Adamowi Kwietniowi za profesjonalne przygotowanie trasy.

[l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=503]Galeria zdjęć[/l]

[l=http://www.flickr.com/photos/bartosz_stelmach/sets/72157626599090315/show/]Fotorelacja Bartosza Stelmacha[/l]

[l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=sklep&type=item&id=820]T-shirt okolicznościowy do kupienia w sklepie internetowym ATV Polska[/l]

W okolicach południa do startu przymierzyli się zawodnicy startujący na motocyklach zarówno z Pucharu Europy jak i z Mistrzostw Polski. Natomiast na koniec można było podziwiać zawodników z Pucharu Polski. Niedziela zaskoczyła wszystkich zmianą pogody. Ze słonecznych i suchych warunków zawodnicy musieli przestawić się na mokre i deszczowe, ale i to nie przeszkadzało nikomu - można powiedzieć, że nawet pomogło w opanowaniu tumanów podnoszącego się ciągle w górę kurzu.
Drugi dzień zawodów Cross Country to również dekoracja i rozdanie nagród oraz pucharów a puchary były wyjątkowe, ufundowane przez firmę YAMAHA. „Naszą wizją było stworzenie statuetek związanych z miejscem, na którym były zorganizowane zawody, dlatego wybraliśmy skałę piaskową”- powiedział jeden z organizatorów. W ceremonii dekoracji najlepszych zawodników uczestniczyli: Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego – Pan Grzegorz Wróblewski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców - Pan Rafał Sonik, dyrektorzy i sędziowie zawodów.
ATV Polska pragnie również podziękować firmie EKO SAND, która udostępniła tereny na, których mogliśmy zorganizować tą wyjątkową imprezę, a także naszym sponsorom bez, których z pewnością inaczej by to wszystko wyglądało :

[b]YAMAHA
BULLET HD
ALLERS RW
SPOKO DRINK
TAPOUT
QUADY ŚREM
QUADIMODO
UHMA BIKE
TITANIUM WINCH
PIEKARNIA KAZANA
HOTEL DOM POLONII[/b]

Za pomoc i współpracę dziękujemy również Nadbużańskiemu Klubowi Motorowemu.

Profesjonalną relację z imprezy będzie można zobaczyć już niebawem w programie „QUADY” na TVN Turbo, na którą serdecznie zapraszamy.

A oto zawodnicy, którzy stanęli na podium w kategorii Quad :

UEM CUP – Quad

1. Mateusz Wojciechowski
2. Dawid Kalinowski
3. Damian Rajczyk

Mistrzostwa Polski – Quad Open

4. Mateusz Wojciechowski
5. Dawid Kalinowski
6. Damian Rajczyk

Puchar Polski – 2K

1. Kacper Bartczak
2. Mirosław Wojnowski
3. Jakub Niemiecki

Puchar Polski – 4K

1. Tadeusz Wiśniewski
2. Daniel Sępkowski
3. Grzegorz Nowakowski

Puchar Polski – Junior 2K

1. Aleksander Głowacki
2. Aleksander Jankowski
3. Mikołaj Kwieciński