ATV Polska
A A A

Zawody czterokołowców w Lesznie - żużel 2002L

"Gazeta Wyborcza" 16.04.2002
Na żużlowym torze w Lesznie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Yamaha Pocztex Drużynowy Puchar Quad 2002

Ścigający się na quadach (czterokołowe motocykle) gdyńscy rajdowcy Grzegorz Krawczyk, Robert Terlecki i Maciej Jachnicki zajęli w Lesznie trzecie miejsce. Wystartowali jednak w barwach Apatora Toruń. - Nie udało nam się dojść do porozumienia z Wybrzeżem Gdańsk. Nie możemy trenować na torze przy Długich Ogrodach ani zorganizować tam jednej z eliminacji pucharu - wyjaśnia organizator zawodów i ich uczestnik Robert Terlecki. - Na rękę poszli nam natomiast w Toruniu, dlatego w pucharze quadów jeździmy w zespole Apatora.

W Lesznie najwięcej punktów zdobyli zawodnicy Startu Gniezno, którzy do klasyfikacji pucharowej zdobyli 10 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Unia Leszno - 7, a trzecie Apator - 5. Lesznieńskie zawody były bardzo emocjonujące, a oglądało je 1200 osób. W 14. biegu doszło do groźnie wyglądającego wypadku, z którego - mimo że motory nadawały się do kasacji - Piotr Rurarz i Krzysztof Redesiuk wyszli bez poważnych obrażeń.

W sumie rozegranych zostanie 10 turniejów. Następne w najbliższą sobotę odbędą w Ostrowie Wielkopolskim.

Zawody drużynowego pucharu Quad 2002 w przyszłym roku przekształcone mają zostać w polską ligę quadów, ale najpierw projekt musi zatwierdzić komisja sportów motorowych.