ATV Polska
A A A

Zawody Moto Cross Country Darłowo 21/22.07.2012

Biuro ATV POLSKA 15.06.2012
W dniach 21 i 22.07.2012 odbędzie się VI i VII Mistrzostw o Puchar Morza Bałtyckiego w Moto Cross Country na słynnej Patelni w Darłówku. Zawody w Darłowie należą do najciekawszych zawodów w Polsce w tej dyscyplinie. Tor znajduje się na terenie byłego poligonu wojskowego, znanego ze zlotów militariów wojskowych i położony jest na granicy miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży miejskiej.

Trasa wyścigu na całej długości jest odkryta, o szerokości 10 – 20 m. Nawierzchnia zróżnicowana - gliniasta, czarnoziem, trawiasta - długość około 4000 m. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się plaże miejskie ( w niektórych miejscach ta odległość nie wynosi nawet nawet 20 m).
Zawody te, podobnie jak w Mielnie, mają swoją specyfikę i cieszą się coraz większą popularnością. Są już wpisane do kalendarza największych atrakcji sezonu urlopowego w tym rejonie. Górują nad Mielnem tym, że odbywają się w pełni sezonu i przychodzą na nie tłumy kibiców.
Dodatkową atrakcją jest to, że teren, na którym odbywają się zawody jest już dostępny na tydzień przed zawodami.
Wszyscy, którzy chcą spędzić urlop nad morzem mogą przyjechać już od 16.07.2012 na kemping z namiotem lub przyczepą. Dla uczestników zawodów i ich bliskich miejsca są nieodpłatne. Można również skorzystać ze zgrupowania, które na tym terenie w tym czasie się odbędzie.

W tym roku dodatkową atrakcją w sobotę wieczorem jest na terenie zawodów koncert zespołów rockowych. Szczegóły na stronie http://www.cross-atvpila.pl
Osoby, które chcą przyjechać wcześniej wystarczy, aby powiadomiły o tym organizatora zawodów.
Drogbud Cross – ATV Piła, tel. 788 391 161