ATV Polska
A A A

Zdobywcami Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2014 są...

Biuro ATV POLSKA 22.10.2014

Tomasz Sitarek (klasa ATV Sport Extreme) i Marcin Bożałek (klasa ATV Sport Adventure) – to nazwiska osób, do których trafił Puchar Polski w quadowych przeprawach! To oni zgromadzili największą liczbę punktów w swoich klasach podczas trzech tegorocznych rund Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch. Ostatnia z nich, która odbyła się w ubiegły weekend, miała dla nich decydujące znaczenie. Poziom był bardzo wyrównany, a na tytuł tego najlepszego aspirowało blisko 90 zawodników.

 

Poligon Drawski przedstawił swe oblicze uczestnikom finałowej rundy największego w Polsce rajdu przeprawowego niemal w całej okazałości. Z jednej strony doprowadzał zawodników do granicy sił i wytrzymałości, by później dać im odetchnąć na długich, szerokich, piaszczystych czołgówkach, na których quady mogły rozwinąć prędkość nawet ponad 100 km/h. Zacięta rywalizacja toczyła się również na torze off-roadowym w pobliżu Drawska Pomorskiego, który to tor powstał dzięki zaangażowaniu gminy Drawsko Pomorskie w rozwój turystyki off-roadowej. Na torze, w wyznaczonej specjalnie Strefie Kibica, miłośnicy off-roadu na przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem „Drawsko Pomorskie 4x4” niezwykle widowiskowych oesach mogli obserwować zmagania najlepszych zawodników w Polsce.

 

Honorowy Patronat nad III Rundą Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch sprawował Zbigniew Ptak, Burmistrz Drawska Pomorskiego.

 

W klasie ATV Sport Extreme najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej zdobyli kolejno Tomasz Sitarek, Marek Obrębski oraz Andrzej Kozłowski. Z kolei klasyfikację generalną w klasie ATV Sport Adventure obsadzili kolejno Marcin Bożałek, Marek Kubiak z pilotem Piotrem Cichońskim (kierujący pojazdem UTV). Trzecie miejsce na podium przypadło Bartłomiejowi Buchertowi.

Niebawem przedstawimy pełną relację.

 

Organizatorem Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska. Rajd współtworzą:

 

Dragon Winch – Sponsor Tytularny

Taurs Sea Power – przedstawiciel na Polskę marki Can-am – Sponsor Główny

Seven Guard, GARMIN, SZEKLA4x4, Blue Bike, ATV Bieszczady, Moto Mikulski – Sponsorzy wspierający

Ścigacz.pl, Terenwizja, Terenowo.pl, MOTOCYKL, Magazyn Off-Road.pl – Patroni Medialni

Quad-Klinika, Multimoto – Serwis Techniczny

Off-Road Rescue Team – Zabezpieczenie Medyczne

Zobacz galerię